PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc w dokończeniu sklepu na bazie joomla



wektoruchwyty
01-12-2010, 10:58
Witam serdecznie
Niedawno kupiłem w pewnej firmie sklep na bazie joomla
Jednakże firma okazała się niesłowna i od paru dnie nie mam z nimi kontaku a nie wszysto jest dokończone.
Sklep jest pod adresem www.hurt.wektoruchwyty.pl (http://www.hurt.wektoruchwyty.pl/)
Oto lista błędów i poprawek ktore trzeba by zrobić ( jeżeli kotś by się tego podjął bezpośrednio to mogę zapłacić ):
1. ładniejszy i czytelniejszy znaczek: Powiadom mnie
2. zaraz po wejściu na stronę hurt.wektoruchwyty.pl i zalogowaniu się: wektor wek24 wyskakuje napis: Twoja sesja wygasła, Zaloguj się ponownie
5.w nazwie adresu mailowego ( tego który do mnie przychodzi po otrzymaniu zamówienia ze sklepu ) jest Wektor Uchwyty ma być WektorUchwyty.pl
6. rabat dla poszczególnych grup klientów po przekroczeniu odpowiednich kwot zamówień:
srebrna:
po przekroczeniu 1000 pln brutto - -5%
po przekroczeniu 2500 pln brutto - - 10%
po przekroczeniu 7500 pln brutto - - 20%
złota:
po przekroczeniu 2500 pln brutto - -5%
po przekroczeniu 7500 pln brutto - - 10%
platynowa:
po przekroczeniu 7500 pln brutto - - 10%
7. proszę aby w opisie produkty znajdowała się informacja o jego wadzę
8. w opisie produktów wyświetlać się powinny ceny i brutto i netto
9. bardzo, bardzo długo trwa wysyłanie dane z Rejestracji ( NIP Regon Wpis itp. )
10.nie otrzymałem na e-mail dane z Rejestracji !
12 chciałbym aby ilość oraz waga danego produktu była widoczna już na całej liście danej kategorii
14. sklep po wybraniu opcji platnosci.pl (mhtml:{AA6D8739-6888-42B7-878F-925BB702A71B}mid://00001136/!x-usc:http://platnosci.pl/) pokazuje błędne okienko do przejścia do wyboru banków i dalej. Trzeba by dac jakiś znaczek: Wybierz bank czy coś takiego.

Bardzo prosze o pomoc !
Wydałem 2000 na sklep i nie mogę go użytkować.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

palyga007
01-12-2010, 11:23
Kilka rzeczy można ogarnąć od ręki.

10.
Wejdź w VirtueMart Ustawienia->Użytkownicy->Wybierz siebie i zobacz czy masz przy powiadomieniach ustawione na TAK

wektoruchwyty
01-12-2010, 11:32
Dzięki bardzo.
Było nastawione na NIE
Czekam czy przyjdzie maila z tego działu Rejestracja.
Zastanawiam się tylko nad jednym: w tym sklepie jest dwóch adminów: ja i ten koleś co mi to robił.
Zmieniłem mu hasło i adres mailowy.
Ciekawe na który adres przyjdzie: ten mój stary czy teraz na ten na który zmieniłem ?

palyga007
01-12-2010, 11:34
1. ładniejszy i czytelniejszy znaczek: Powiadom mnie
Podmianka pliku graficznego w katalogu.

5.w nazwie adresu mailowego ( tego który do mnie przychodzi po otrzymaniu zamówienia ze sklepu ) jest Wektor Uchwyty ma być WektorUchwyty.pl
Tutaj nie jestem na 100% pewny, ale:
ViruteMart->Ustawienia->Sklep->Dane Sklepu->Nazwa Sklepu: Wpisz WektorUchwyty.pl

---------- Post dodany o 11:34 ---------- Poprzedni post był o 11:32 ----------



Ciekawe na który adres przyjdzie: ten mój stary czy teraz na ten na który zmieniłem ?
Jeśli ma ustawione powiadomienia na tak to on po prostu też dostanie powiadomienie.

Tylko, żeby się potem nie okazało że ja udział w jakimś szachrajstwie biorę. tzn sklep nie dokończony bo niezapłacony...

wektoruchwyty
01-12-2010, 11:35
1. ładniejszy i czytelniejszy znaczek: Powiadom mnie
Podmianka pliku graficznego w katalogu.

5.w nazwie adresu mailowego ( tego który do mnie przychodzi po otrzymaniu zamówienia ze sklepu ) jest Wektor Uchwyty ma być WektorUchwyty.pl
Tutaj nie jestem na 100% pewny, ale:
ViruteMart->Ustawienia->Sklep->Dane Sklepu->Nazwa Sklepu: Wpisz WektorUchwyty.pl

1. Właśnie o to chodzi że nie mogę znaleźć tego pliku graficznego !
Szukałem na serwerze i .....tak naprawdę to się na tym nie znam bardzo więc pewnie coś przeoczyłem

5. Dziękuję to już jest poprawione

palyga007
01-12-2010, 11:42
A możesz mnie naprowadzić na ten znaczek bo nie wiem w którym miejscu na stronie się znajduje.

PS: Dlaczego nie ma dodaj do koszyka? trzeba się najpierw zarejestrować?

wektoruchwyty
01-12-2010, 11:46
Nie ma żadnego szachrajstwa z mojej strony. Mogę ci przesłać maile z uzgonieniami i ceną końcową oraz potwierdzenia wpłat ( zaliczka + wpłata koncowa ).
Koleś który to robił miał to wszystko zrobić do 20 października....do teraz nie ma kontaktu z nim.

P.S. Przepraszam Cie najmocniej ale mozesz mi podać numer telefonu do Ciebie. Zadzwonię bo nie umiem szybko pisac na komputerze, a na jakomkolwiek forum to jestem pierwszy raz i się strasznie gubię.

---------- Post dodany o 11:46 ---------- Poprzedni post był o 11:45 ----------

znaczek się znajduje dopiero po rejestracji.
to jest sklep hurtowy, trzeba się najpierw zarejestrować.

Gall Anonim
01-12-2010, 19:52
Kolego - co do znaczka - jeżeli to grafika, a nie gener to kliknij w FF prawym klawiszem myszy stojąc na nim - daj opcje: pokaż obrazek - zerknij na ścieżkę przeglądarki - zaprowadzi cię prosto do miejsca gdzie się ukrył poszukiwany.
Rabaty i waga to elementy w przypadku rabatów konfiguracji promocji, (może też ktoś używał innych chwytów), cena netto i brutto - konfiguracja globalna sklepu - chyba druga zakładka, po prawej stronie, takie tam cudo typu pokazuj z podatkiem, bez itd /któraś z konfiguracji powoduje właśnie to o co prosisz/ - waga - w drugiej lub trzeciej zakładce przy tworzeniu nowego produktu.
Myślę że ogólnie warto Abyś zrobił to sam - niezły trening na przyszłość - dużo Ci pomoże i zrozumiesz strukturę.
Pzdr

palyga007
01-12-2010, 19:58
brutto i netto@Gall Anonim wiem, że nie cierpisz gdy to robię, ale nie masz racji :p

Wyświetlenie jednocześnie ceny netto i brutto wymaga raczej modyfikacji kodu szablonu. Domyślnie można wyświetlić cenę netto lub cenę brutto.

Pozdrawiam :)

//Edit:
Problem nr 2 z listy został rozwiązany:
W konfiguracji w zakładce bezpieczeństwo nieprawidłowo wprowadzono adresy sklepu.
Adres musi być tożsamy z adresem witryny. Brak "www" na początku powoduje tego typu problemy.

Gall Anonim
01-12-2010, 20:05
@Gall Anonim wiem, że nie cierpisz gdy to robię, ale nie masz racji :p

Wyświetlenie jednocześnie ceny netto i brutto wymaga raczej modyfikacji kodu szablonu. Domyślnie można wyświetlić cenę netto lub cenę brutto.

Pozdrawiam :)
Ta, no to zaraz zerknę u klienta - czas start - wynik za około 50 minut /muszę ululać "po drodze córeczkę"/ - albo zrobię culpę, albo printsc
Trudno, jeżeli mi się mioncha to najwyżej kiedyś postawię Ci piwo :-), ale najpierw sprawdzę.
No ta, wszystko co można zrobić w standardzie to dodać informację że cena zawiera podatek i jego stawkę.
Jakie Piwo lubisz?
Pzdr

palyga007
01-12-2010, 20:36
Zimne ;)
I to naprawdę nic osobistego. Po prostu nie chcę aby kogoś wprowadzono w błąd. :)

Gall Anonim
01-12-2010, 20:43
Zimne ;)
I to naprawdę nic osobistego. Po prostu nie chcę aby kogoś wprowadzono w błąd. :)
No teraz, to już się naprawdę czepiasz :-)
Bardzo dobrze że mnie poprawiłeś - co prawda jestem nieomylny ale czasami się mylę :-)
No dobra - niech będzie zimne :-)