PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja joomla na localhost



suchy
27-09-2006, 23:39
witam. skorzystałem z tematu pomocy "Szybka instalacja Joomla! na IIS Windows "
zainstalowałem php (4.4.0), mysql (4.1.22), administratora do msql (1.1.9). Wybrałem joomla w wersji 1.0.11+admin+pl. w trakcie instalacji joomli wszystkie opcje są na zielono. następnie podaję użytkownika bazy, hasło, nazwę bazy (stworzyłem i sprawdzałem, że naprawdę jest!) i ...... pojawia się kominikat: podane hasło lub login są nieprawidłowe i potem cała strona błędów:

Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in c:\inetpub\wwwroot\joomla\includes\database.php on line 287

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in c:\inetpub\wwwroot\joomla\includes\database.php on line 289

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in c:\inetpub\wwwroot\joomla\includes\database.php on line 290

Warning: database(c:\inetpub\wwwroot\joomla\includes/../configuration.php): failed to open stream: No such file or directory in c:\inetpub\wwwroot\joomla\includes\database.php on line 86

Warning: database(): Failed opening 'c:\inetpub\wwwroot\joomla\includes/../configuration.php' for inclusion (include_path='.;c:\php4\pear') in c:\inetpub\wwwroot\joomla\includes\database.php on line 86

Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at c:\inetpub\wwwroot\joomla\installation\install2.ph p:157) in c:\inetpub\wwwroot\joomla\offline.php on line 25

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at c:\inetpub\wwwroot\joomla\installation\install2.ph p:157) in c:\inetpub\wwwroot\joomla\offline.php on line 25

Notice: Undefined variable: mosConfig_sitename in c:\inetpub\wwwroot\joomla\offline.php on line 84


Notice: Undefined variable: mosConfig_offline in c:\inetpub\wwwroot\joomla\offline.php on line 89

Notice: Undefined variable: mosConfig_error_message in c:\inetpub\wwwroot\joomla\offline.php on line 104

sprawdzałęm nazwa użytkownika jak i hasło do mqsl jest ok. przez administratora msqla wchodzę i jest ok.
pomocy bo chyba zwariuję!!!

stone
28-09-2006, 10:36
Problem był już zgłoszony tutaj http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=4635 , być może jakaś niezgodność, obawiam się że na razie nic nie poradzimy. Ale zainstaluj sobie np EasyPhp, bardzo ładnie współpracuje z Joomlą

suchy
28-09-2006, 19:30
wielkie dzięki! poszło na EasyPhp! hura hura hura! polecam innym.

nexus246
29-09-2006, 09:51
Nie żadna niezgodność tylko sposób przechowywania hasła w MySQL. Link z podanego tematu prowadzi do rozwiązania.

suchy
29-09-2006, 20:07
rzeczywiście masz rację - sprawdziłem. tylko w przypadku easyphp w momencie wejścia do phpadmina w celu założenia bazy pojawił się wyraźny (na czerwono) komunikat, że należy w pliku konfiguracyjnym poprawić ustawienia. natomiast gdy instalowałem poszczególne składniki oddzielnie (serwer, php, mysgl, phpadmin) to nie było żadnego info co z tym zrobić. a w moim przypadku (jestem na razie w tym temacie początkujący) nie wiedziałem co mam zrobić. ale teraz jest ok i to mnie cieszy. kolejny sukces i nauka.