PDA

Zobacz pełną wersję : Ważność artykułu do określonej daty i godziny w stopce artykułu



sylwekb
01-12-2010, 12:58
Witam

Czy ktoś z Was ma pomysł jak zrobić aby w pewnych kategoriach pokazywało ważność artykułu do określonej daty i godziny pod spodem w stopce artykułu, czy jest taki komponent, moduł lub dodatek?

Chodzi mi konkretnie aby zrobić kategorię zamówienia publiczne i takie coś jest niezbędne.

Fajnie także ale nie wiem czy da się tak zrobić aby po upłynięciu daty i godziny ważności do... , artykuł nie znikał dla przeglądających tylko przechodził do innej kategorii np zakończone.

tomaszek83
01-12-2010, 13:06
nadpisywanie szablonem, w szablonie odpowiedzialnym za wyświetlanie artykułu dopisujesz kod odpowiedzialny za wyświetlenie dat zakończenie publikacji, po tej dacie artykuł spada do archiwum. Datę zakończenia publikacji znajdziesz w bazie, teraz nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie jak nazywa się pole za to odpowiedzialne.

-------------
edit: sprawdziłem, przetestowałem, działa

dopisz sobie do elementu odpowiedzialnego za wyświetlanie artykułu (com_content->article->default.php) to:


<?php
echo "Koniec publikacji: ";
echo JText::sprintf(JHTML::_('date', $this->article->publish_down, JText::_('DATE_FORMAT_LC2')));
?>lub



<?php echo JText::sprintf('KONIEC_PUBLIKACJI', JHTML::_('date', $this->article->publish_down, JText::_('DATE_FORMAT_LC2'))); ?>

a następnie w pliku językowym language/pl-PL/pl-Pl.ini zdefiniuj tekst wyświetlany dla zmiennej KONIEC_PUBLIKACJI,

najlepiej zrób to za pomocą nadpisywania szablonem.
Pozdrawiam.

sylwekb
01-12-2010, 14:15
Wielkie dzięki faktycznie jest to proste, a ja już szukałem jakiegoś dodatku do Joomla. Tylko jeszcze zastanawiam się jak zautomatyzować mechanizm aby po upłynięciu daty i godziny ważności do... , artykuł nie znikał dla przeglądających do archiwum tylko przechodził do innej kategorii np zakończone.

tomaszek83
01-12-2010, 14:19
co do przenoszenia artykułów między skecjami/kategoriami coś kiedyś obiło mi się o uszy ale nie jestem pewien. Gdzieś o tym chyba czytałem. Poszukaj u PeFika na blogu (blog.elimu.pl). Może tam coś będzie co cię nakieruje. Generalnie najłatwiej zostawić żeby spadały do archiwum i tylko dorzucić do menu pozycję "Artykuły w archiwum". No chyba że cel zostawiania artykułów jako aktywne jest inny, niż tylko ad akta.

sylwekb
02-12-2010, 18:07
Nie pomyśleliśmy o jednym, że jak się wpisze datę ważności daty zakończenia publikacji do... to nie będzie on widoczny dla wszystkich nawet w archiwum, a tylko w panelu administracyjnym. Jednak nie do końca ten patent działa.

Jola
02-12-2010, 21:02
Witam,
czyli logiczne byłoby wyświetlenie artykułów nieopublikowanych?

sylwekb
02-12-2010, 21:08
Chyba jednak nielogiczne, potrzebny byłby jakiś dodatek, który pozwalałby wyświetlać artykuły z datą ważności do... tak jak to jest w zamówieniach publicznych, jakiś przetarg jest ważny do określonej daty i godziny, która powinna być podana i wyświelana byłaby w stopce artykułu i jakoś zautomatyzować to aby automatycznie artykuł przechodził do kategorii np o nazwie zakończone i wyświetlał by się tam dla wszystkich. Nie wiem czy nie za bardzo zagmatwałem.

tomaszek83
02-12-2010, 21:29
będzie widoczny w archiwum dla wszystkich:) mam tak rozwiązane na stronie www.ko-gorzow.edu.pl (http://www.ko-gorzow.edu.pl) Po zakonczeniu publikacji news spada do archiwum. A używam do tego dodatku AutoArchive2. Ba... nawet ten dodatek przenosi nie tylko do archiwum ale do wybranych sekcji... Czyli to co kolega szuka:) Dodatek jest stąd http://www.huelsmann.us/

Ech... sorki że wcześniej tego nie podałem, po prostu wyleciało mi z głowy. Ale jak Jola napisała że się nie wyświetla to stwierdziłem no jak... przecież u mnie to działa... i okazało się że mam taki mały dodatek:P