PDA

Zobacz pełną wersję : Com_poll - głosowanie



livio
26-12-2005, 15:05
Zainstalowałem sobie Mambo 4.5.3 i mam z nim same problemy:

pobieranie z ReMOsitory nie działa;
nie da się głosować w sondzie;a jedyna zaleta to: Sef bez mod_rewrite.

Pytanko: Czy wskazówka "SEF bez mod_rewrite" działa przy Joomla!?

A teraz do rzeczy:

www.joomlasupport.kom.pl [adres strony];
Kopia z www.mambopl.com;
Standardowy komponent Poll.

zwiastun
26-12-2005, 19:30
CO TO JEST? Co znaczy do rzeczy! Czyżby chodziło o początek Twojego jakże olśniewającego szokującego prostotą, rzeczowością, klarownością supportu. Jesli tak, to wybacz, ale dobrze by było, byś sobie przypomniał bajeczkę o smokach!

livio
26-12-2005, 20:06
Nie mogę głosować w sondzie, ani pobierać z serwisu.
Ja prosze o pomoc, nie radzę komuś.

zwiastun
27-12-2005, 01:39
1. No to, po pierwsze, robisz i sobie i joomli na tym forum zła reklamę (kierujesz na stronę, która ma ponoć kogos wspierać, a wcześniej się "odgrażałeś", jakiej to będziesz udzielac pomocy - może zrób stronkę o czymś, na czym się choć trochę naprawdę znasz).
2. Jeśli nie możesz pobrać plików, to być może katalogi, w których są umieszczone nie mają ustawionych odpowiednich praw dostępu (755 albo 707)
3. Niemożliwośc głosowania nie wynika z błedów w Mambo 4.5.3 - po poprawnej instalacji, opublikowaniu sondy i opublikowaniu modułu, głosowanie winno być możliwe.

livio
27-12-2005, 13:26
Chwilowo nie promuję swego serwisu, a odsyłałem, byście sprawdzili działanie sondy i remository, ale w najbliższym czasie planuję jednak przestawienie się na Joomla!, więc tym bardziej nie odwiedzajcie chwilowo.

Gdy będę zadowolony z działania i wszystko będzie ok, zacznie się promocja.

stone
27-12-2005, 20:32
Hej livio. Jednej rzeczy nie rozumiem. Jerzeli tworzysz strone mojąco pomagać użytkownikom joomla, dlaczego opierasz ja na mambo 4.5.3. Pomijajc juz kwestie ideologiczne to mambo 4.5.3 to jest pomylka, powinno byc 4.5.2.4 jezli juz, zmiany sa male i prawie kosmetyczne, nie wspominając o ich przydatności.
Zdecydowanie przesiądź się na joomlę a wtedy i pomoc Ci bedzie łatwiej:)

livio
27-12-2005, 21:07
Oprócz zmiany Mambo -> Joomla! zmieniam hosting z cba + badblock -> 7net.info + badblock.

Mambo wydawało mi się lepsze pod względem okrojenia :D
A tak serio to ma ładniejszą skórkę administratora.

Chwilowo jedyny problem to safemode na serwku ale administrator powiadomił, iż "dopasuje się" do potrzeb.

Wyłączenie w zupełności safemode nie wchodzi w grę :(

nexus246
28-12-2005, 11:10
admin sciemnia..... ;)

livio
28-12-2005, 20:31
Możliwe, bo nawet logować się nie mogę.