PDA

Zobacz pełną wersję : Galeria i Archiwum - absolutne początki



Epik
02-12-2010, 19:47
Witajcie;

od kilku dni prowadzę stronę internetową jednej z organizacji samopomocowych. Pojęcia zielonego nie mam jak to robić, ale ponieważ uznano, że mimo mojej bardzo okrojonej wiedzy w tym zakresie i tak jestem najlepszy, jak się wyrażono "w komputerach" - pod naciskiem w końcu się zgodziłem.

Strona, którą zacząłem prowadzić znajduje się pod adresem: http://www.padaczkaslawno.webd.pl/ Czytając w internecie o joomla oraz metodą prób i błędów dodałem ostatnie dwa artykuły w Aktualnościach i jeden w Wolontariacie.

Teraz mam problem. Nie wiem jak dodać kolejne galerie i zdjęcia do nich tak, żeby poprzedni schemat został zachowany. Czy jest jakiś specjalny program do dodawania zdjęć i tworzenia galerii? Nie bardzo też i wychodzi dodawanie artykułów do Archiwum. W momencie dodania jakiegoś tekstu do archiwum, np.: Motyle w dolinie tęczy (Sekcja Projekt "Motyle w dolinie tęczy") w archiwum nie ukazuje mi się tytuł artykułu, tylko jest napisane: "listopada, 2007" Dlaczego?

Dodam też, że wszelkich operacji na stronie dokonuję od razu na „otwartym sercu”, czyli bezpośrednio w necie. Z pewnych względów nie mogę bowiem ściągnąć joomla na komputer, którym dysponuję. Zresztą, pewnie i tak bym nie wiedział jak to później wyeksportować do serwera. O ile się nie mylę to moja wersja joomla to 1.0.0.

Dziękuję za pomoc - Epik