PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z media manager



aro183
03-12-2010, 18:07
Przy próbie uploadu plików w media manager wyskakuje błąd "Ten typ plików nie jest obsługiwany.", w konfiguracji globalnej brak jakichkolwiek ustawień mediów (nagłówek "Media" i nic poza tym)
Nie zwróciłem uwagi czy ten problem występował zaraz po instalacji, czy pojawił się dopiero teraz. Podmieniałem już pliki bezpośrednio na serwerze - nie pomogło :zly:
wersja Joomla! 1.5.17
Identyczną wersje Joomla instalowałem na tym samym serwerze i jest wszystko ok.

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Z góry dziekuję za pomoc.

KYCu
03-12-2010, 19:31
Witaj,

Jeżeli to nie problem, to zainstaluj Joomla! od początku, nową wersję 1.5.22!.


Identyczną wersje Joomla instalowałem na tym samym serwerze i jest wszystko ok.
czyli tam jest coś sknocone, źle zainstalowane czy coś..

aro183
04-12-2010, 09:24
Jeżeli to nie problem, to zainstaluj Joomla! od początku, nową wersję 1.5.22!.

I tu może być mały problem... Na stronie jest już ok 500 użytkowników, forum, ogłoszenia i inne...
Ogólnie mi to nie przeszkadza, ponieważ fotki mogę wrzucić na ftp'a. Tylko użytkownicy mają problem z dodawaniem zdjęć do artykułów...
Może jest jakiś inny sposób na rozwiązanie tego problemu... Albo jakiś plugin, który umożliwi upload mediów do artykułów?

KYCu
04-12-2010, 10:39
W takim wypadku zaktualizuj J! do nowej wersji. Szkoda by było stracić taką ilość kont i danych.

Do uploadu zdjęć może posłużyć nowy edytor JCE. Ma wbudowany menager plików.

zwiastun
04-12-2010, 12:22
Nie sposób na podstawie przekazanych tu informacji zdiagnozować przyczyny. Wygląda na to, że musisz po prostu odtworzyć witrynę, bo została uszkodzona. Zainstaluj Joomla lokalnie. Zainstaluj posiadane na tej witrynie rozszerzenia. Przekopiuj pliki z katalogu /images (i ewentualnie innych, jeśli gdzieś były dodawane). Następnie podmieniaj kolejne tabele bazy danych (w przemyślany sposób, najpierw tabelę kategorii, sekcji i artykułów)

aro183
04-12-2010, 16:20
Dzięki za sugestie z bazą danych...
Pogrzebałem trochę w bazie (porównałem tabele z bazy MySQL z J! instalowanej wcześniej na tym samym serwerze z aktualną bazą w serwisie)
jos_components tabela MEDIA MANAGER - nie było danych o formacie plików, ich rozmiarze i innych,
przekopiowałem dane z jednej do drugiej tabeli... Co prawda w Konfiguracji Globalnej dalej nie ma ustawień mediów, ale upload działa bezproblemowo :)...
Oczywiście wcześniej wykonałem beckup bazy :)