PDA

Zobacz pełną wersję : formularz/moduł kontaktu - wybór spośród 3 adresatów.



ats2008
03-12-2010, 20:42
Witajcie.

Stoję przed zadaniem przerobienia formularza kontaktowego, tak żeby dodać pole wyboru trzech adresów email. Po ich wyborze mail idzie do wybranego odbiorcy.

Znacie może dodatek/moduł, który to umożliwia? Lub jak byście się do tego zabrali, bo brakuje mi już pomysłów (próbowałem przerobić skrypt php z funkcją mail(), ale ciągle wyrzuca krzaki, nie mogę tego ustawić).

Z góry dzięki.

Robster
03-12-2010, 21:07
Sprawdzałeś aiContactSafe? Nigdy tego tam nie próbowałem, ale przy jego możliwościach myślę, że da radę coś takiego obsłużyć lub da się wykonać coś podobnego.

seba.adm
03-12-2010, 22:18
Sprawdzałeś aiContactSafe? Nigdy tego tam nie próbowałem, ale przy jego możliwościach myślę, że da radę coś takiego obsłużyć lub da się wykonać coś podobnego.

Witam
Kolega @Robster ma rację. Komponent aiContactSafe ma taką możliwość. W formularzu należy utworzyć nowe pole. Jako Typ pola wybrać Lista adresów email. W zakładce Wartości pola: wpisujemy adresy następująco: Opis w oparciu o Pomoc aiContactSafe

W przypadku "Email - lista" wpisz listę z nazwami i adresami email, oddzielając je średnikiem ";". Użyj dwukropka ":" między nazwą i adresem email. Na przykład... Dział pomocy:serwis@algis.ro;Dział sprzedaży:sales@algis.ro;Alexandru Dobrin:alex@algis.ro.

Pozdrawiam

ats2008
04-12-2010, 08:35
Hej.

Dzięki za wskazanie tego dodatku - o to mi chodziło :).

---------- Post dodany 04-12-2010 o 08:35 ---------- Poprzedni post był 03-12-2010 o 22:22 ----------

Po wprowadzeniu danych mam jednak problem z jego konfiguracją.

1. Nie wysyła wiadomości - nie dochodzą na wskazane maile.
2. Po wciścięniu wyślij pojawia się błąd:
404 Not Found The request /new/kontakt.html was not found on this server., mimo że mam ustawiony adres http w polu przejdź do strony, po wysłaniu wiadomości.

Tak jak wyżej wstawiłem odpowiednio pola: "nazwa:mail@tlen.pl; nazwa2:mail2@tlen.pl".

W czym może być problem?

adres do strony: http://www.okomedica.pl/new/kontakt.html

Byłbym wdzięczny za sugestie. Przejrzałem wiki, wczytałem się w objaśnienia, wydaje się, że wszystko powinno działać ok...

Pozdrawiam.

Robster
04-12-2010, 08:49
U mnie działa, mogę wyslać maila na każdy adres, nie ma błędów.

Zresztą Sam sprawdź czy na wskazane maile, nie doszły bzdurne wiadomości.

ats2008
04-12-2010, 12:40
Nie mogłem skonfigurować poczty. Nie wysyłała maili. Udało mi się dostosować kodowanie własnego skryptu php, wrzuciłem go za pomocą sourcerera i śmiga :). Ze skryptu poczta działa bez problemu. Tak więc zostawię.

Dzięki Panowie.