PDA

Zobacz pełną wersję : joomla na subdomenie



rikiicsd
03-12-2010, 21:23
Witam,

Mam pare pytan odnośnie instalacji joomli na subdomenie:

- jakie korzysci sa z tego ze np instalacja domeny gł i z subdomeny będą działać na jednej bazie danych (czyli u np. mnie na bazie która już jakis czas istnieje na domenie głównej)

- czy moze lepiej poprostu zrobic osobna baze dancyh dla subdomeny? ( bo gdyby miala sie zwalić ta jedyna baza w jakis sposob podczas istalacji i korzystania, to moze lepiej nie ryzykowac i zrobic druga)

- po instalacji na subdomenie może się coś stać z domena główną na co lepiej być gotowym (głównie psychinczie :spoko:) za wczasu? :P

jak rozumiem dwie instalacje to dwa osobne zaplecza tak? :) czy można jakoś działać z poziomu jednego backendu?

Sorki że taki długi i niewygodny post :( ale jak ktos ma doświadczenia z subdomenami to proszę o odpowiedź. Z goooory Dziękuję!!!

Pozdro dla Was!!!

Dylek
03-12-2010, 23:51
Domena czy subdomena - to tylko wskazanie nazwą na miejsce na serwerze. Sprawa się rozbija bardziej o Twoje umiejętności, niż o specyfikę rozwiazania.

Możesz zrobić na jednej bazie (przedrostki tabel), możesz założyć nową - tak naprawdę, jeśli masz stabilny, dobry hosting nie powinno mieć to znaczenia. No chyba że masz tyle odwiedzin dziennie co onet.pl - tu już trzeba by się zastanowić nad rozwiązaniami, które zapewnią wydajność.

A co do pytania co może się stać z domeną główną - jak nie będziesz wiedział/uważał co robisz - to wywalisz ją w kosmos. Proste.

Jeden panel admina uzyskasz stosując Multi Sites (http://www.jms2win.com/). Płatne.

rikiicsd
04-12-2010, 10:34
Hej ;)

Dzieki za odpowiedź...wyczerpującą. Odwiedzin jak onet nie ma heheh, ale umiejętności są dość marne na tym poziomie ;) przedrostek z tego co pamietam mozna ustawic podczas instalki, moze sprobuje jednak z ta wspolna baza danych. Tylko...strona stoi na cba.pl...wiec jako darmowy hosting nie mam zaufania do kwesti stabilnosci (a poki co jeszcze nie wnikałem w kwestie przenoszenia strony między serwerami ;( ) Myslisz ze warto teraz się bawić w to (poki co nie ma az tak duzej potrzeby na subdomene) czy lepiej bedzie przenieść strone w pewniejsze miejsce (jakiś płatny hosting) i tam już o tym dokładniej pomyśleć?

Pozdrawiam, Andrzej

Robster
04-12-2010, 10:45
ovh.pl oraz 1and1.pl mają promocję - 2 lata domena i hosting za free, bez zobowiązań (nie wiem który raz to już piszę, powinni mi płacić, za reklamę). Według mnie jak na start i dla początkującego użytkownika w sam raz. Nie wiem jak tam jest z subdomenami, jeden z nich chyba nie udostępniał tej opcji w promocji.

Co do przenoszenia stron pomiędzy serwerami. Wiedza jak każda inna, może się przydać, masz okazję, to się tego naucz, a nuż Ci się przyda.

rikiicsd
04-12-2010, 19:19
No racja, wczesniej czy pozniej na bank sie przyda ;) pownikam w temat, POZDRAWIAM!!!