PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenie hasłem (pod)pozycji w menu



papik12357
04-12-2010, 13:16
Witam.
Prowadzę stronę opartą na Joomli (v1.5), potrzebuję zabezpieczyć pozycję w menu (łącznie z jej pod pozycjami i artykułami), niestety nie mogę użyć do tego modułu logowania (wymóg "od góry"). Z początku myślałem o zabezpieczeniu .htaccess (tak jak to się robi np z panelem administratora), lecz z tego co wiem to pozwala zabezpieczyć tylko katalogi, mam rację? (można by tak po partyzancku, utworzyć 2 katalog z Joomla i zabezpieczyć go całego przez .htaccess, ale chyba nie o to tu chodzi :) ).
Logowanie miałoby wyglądać podobnie jak za pomocą .htaccess np. do administratora (wchodzi się do pozycji to wyskakuje okienko z podaniem loginu i hasła, tak samo jak ktoś zapamięta link do artykułu, pod pozycji itp).
Główne pytanie: czy tak się w ogóle da? (jak tak to proszę o wskazówki), jeśli nie to będę próbował "górę" "nawracać" na moduł logowania ;).
Ogólnie mało kiedy pytam się o coś na forum (w końcu podczas szukania, często "przez przypadek" można znaleźć informacje o czymś ciekawym ;) ), w tym przypadku też szukałem, lecz nie dałem rady.

PeFik
04-12-2010, 21:59
trochę zamieszałeś, bo sie pogubiłem juz w połowie czytania,
sugerowałbym jakiś dodatek ACL z JED, nawet płatny