PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór języka na witrynie w joomlai



bartesek
28-09-2006, 15:56
Mam pytanie czy wie ktoś jak zrobić witrynę w joomali tak żeby było można wybierać język. Klikając np. na "angielski" cała zawartość zmieni się na wcześniej przetłumaczony język angielski.

krol
28-09-2006, 16:25
Jest do tego komponent nazywa się JoomFish (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,460/Itemid,35/)

bartesek
28-09-2006, 16:38
A wie ktoś może jak się tym obsługuje. Co robić jeżeli zamierzam wykonać stronę w polskim języku a pózniej na angielski.

ryszard555
28-09-2006, 19:51
Obsługuje się prosto.
Jest polska wersja Joom!Fish'a. Nalezy go zainstalować i uaktywnić potrzebne języki w panelu joomfish'a. Komponenty/JooFish/Języki

Można to zrobić dopiero po zainstalowaniu w środowisku Joomli języków w których ma być witryna.
Czyli Witryna/Języki/Edytuj pliki języków. Sprawdzamy jakie są języki oprócz polskiego (zakładam że używamy joomli PL) jeżeli brak np angielskiego to doinstalowujemy poprzez <Nowy>

A potem przechodzimy do tłumaczenia "mięsa" tj chciałem powiedzieć treści wszystkiego:
artykułów, menusów, komponentów jeżeli ich tytuły wyświetlamy etc.
Wszystko jest bardzo intuicyjne. Dasz radę.

Potencjalne problemy zaczną się wtedy gdy tłumacząc coś takiego w artykule
wersja np. anglojezyczna
Adress Adres
J?zef G%ra Józef Góra
lubAbsatzmärkte, gemäß, planmäßige (kierunki.html)
Będziesz musiał w tym samym artykule używać polskich, angielskich oraz np niemieckich znaków diakrytycznych Kodowanie będzie w jednym ISO a litery polskie ÓŁęć pochodzą z innego alfabetu ale to tak na marginesie. Ja tego nie rozwiązałem jeszcze ale w ciągu dwóch dni bedę to musiał zrobić.
Ryszard

zwiastun
29-09-2006, 01:29
W edytorze lewy alt + kod znaku z klawiatury numerycznej poprzedzony zerem!