PDA

Zobacz pełną wersję : Witam. Autor



Bombel123
04-12-2010, 16:52
Chciałbym zmienić troszke uprawnienia Autora.
Chodzi o to że nie chce dawać użytkownikowi możliwości edytowania czyjś artykułów(wyższe rangi)
Chciałbym aby artykuł autora był od razu dodawany bez konieczności mojej akceptacji :)

A.. i jeszcze pytanko żeby nie zakładać kilku tematów :)
Jest jakiś moduł/komponent który umożliwia ranking użytkowników??(np.top10 użytkowników którzy dodali najwięcej artykułów)




Pzdr
Stiuil06

KejeN
04-12-2010, 17:13
Witam,
Co do pierwszego i drugiego to chyba wystarczy przypisać do grupy redaktor.
Co do ostatniego to Alpha User Points.

zwiastun
04-12-2010, 17:16
Redaktor ma prawo korygować artykuły innych.
Albo korzysta się ze standardowego systemu uprawnień, albo instaluje się rozszerzenie.
Do dodawania artykułów bez zatwierdzania są komponenty np. wdsubmit

Bombel123
04-12-2010, 20:30
Dziękuje bardzo :)
Mógłbym się jakoś odwdzięczyć??

---------- Post dodany o 18:39 ---------- Poprzedni post był o 17:22 ----------

1. A jak wstawić tą AlphaUserPoints na stronę?? tzn już zainstalowane ustawione liczy dobrze :) ale co zrobić aby był widoczny w jakiejś zakładce na stronie??? dla zwykłego "śmiertelnika"??

2. W ustawieniach wdSubmit mam takie coś "Autoakceptacja wg grup" i tam mam do wyboru użytkowników lub grupy których artykuły będą publikowane automatycznie, problem A nie ma grup typu Autor tylko "Public", "Registered" oraz "Special" problem B nawet gdy zaznaczę wszystko możliwe to zwykły Autor nie może automatycznie dodać artykułu.

Z góry dziękuje :)

---------- Post dodany o 20:30 ---------- Poprzedni post był o 18:39 ----------

nadal potrzebuje odpowiedzi na powyższe pytania :/

KejeN
04-12-2010, 20:38
Ad.1. Szczerze mówiąc nigdy jeszcze nie wdrażałem tego komponentu, ale jest on chyba najczęściej polecany na forum, więc i ja Tobie go poleciłem.
Czytaj dokumentację twórców komponentu.
Ad.2. Tego komponentu też nigdy nie używałem ale i bez tego mogę podpowiedzieć, że Pubic = Goście, Registered = Rejestrowany, Special = od Autor wzwyż.

Bombel123
05-12-2010, 18:01
2. Dziękuje :)
ale nadal jest:
"Wiadomość

Gratulacje! Zarobiłeś 1 pkt.
Dziękujemy! Przed opublikowaniem Twój wpis zostanie sprawdzony przez administratora."

Jest jakaś opcja że to zadziała uaktywni się dopiero po jakimś czasie??

1. Nadal czekam na odpowiedz :)
------------------------------------------------/\Nie aktualne/\------------------------------------------------
Edit:
Rozwiązałem już część problemów ale żeby było przejrzyście napisze jeszcze raz.


AlphaUserPoint:
Jak zrobić aby na stronie(front) wyświetlał się aktualny ranking najlepszych użytkowników, np. w jakiejś zakładce??

Ogólnie:
Udało mi się uruchomić wdSubmit oraz AlphaUserPoint jednak te programy nie współpracują kiedy dodaje artykuły przez wdSubmit to AlphaUserPoint nie zalicza tego dla użytkownika :/
Moje rozwiązanie jest takie: wdSubmit'er wpisuje autora jako "Admin"(tekst) a gdyby wpisywał jako "Admin"(użytkownik) to można by wprowadzić do AlphaUserPoint'a nową regułę która dawała by x punktów za dodanie artykułu przez wdSubmit'era.
Teraz zadanie dla jakiegoś znawcy php i ogólnie opcykanego w modułach/komponentach: Jak przerobić wdSubmit aby jako autora wpisywał użytkownika dodającego artykuł. Oraz zrobić regułę do AlphaUserPoint.
Z góry dziękuje.
Chciałbym podkreślić że to nie pomoże tylko mi ale dzięki takiemu rozwiązaniu zrobimy wielki krok w rozwoju naszego Joomla!

Liczę na was :):up:

Pozdrawiam
Stiuil06

---------- Post dodany 05-12-2010 o 18:01 ---------- Poprzedni post był 04-12-2010 o 21:14 ----------

To podejmie się ktoś takiego zadania??

A może ktoś zna prostszy sposób??

Bardzo mi na tym zależy :)


Pzdr
Stiuil06