PDA

Zobacz pełną wersję : Stworzenie własnego szablonu do joomli



s87
04-12-2010, 19:18
Witam Was serdecznie,

Chcę stworzyć własny szablon do joomli 1.5
Jak mam tego dokonać? Mam taki pomysł, że najpierw projekt, który już mam potnę normalnie jak każde strony do xhtml + css. Czy od tego powinienem zacząć?

Jeśli tak to co potem? Już z górki?

Bazyl
04-12-2010, 20:10
Hej, hej...

Później już z górki: budowa szablonu jest opisana na wiki.
W kod html wrzucisz odpowiednie instrukcje i szablon gotowy.

s87
04-12-2010, 20:23
Czyli dobrze myślałem? To najpierw mam zrobić sobie kodowanie projektu do xhtml i css?

A czy mogę też podesłać projekt i powiesz może czy da się go zrobić w joomli? Bo nie wiem czy każdy pomysł, projekt można przełożyć na joomlę.

Bazyl
04-12-2010, 20:35
Fachowcy na mnie zaraz nakrzyczą...

Strona statyczna w html jaka jest wiesz :)
Strona dynamiczna J! w miejscach, gdzie wyswietlasz menu, główną treść, itp. ma - pośród kodu html, który tworzy "szkielet" - własny kod odpowiedzialny za wyswietlenie treści dynamicznych.

Na wiki jest opis budowy szablonu (bo jeszcze muszą być dodatkowe pliki), który wyjaśni Ci wszystko...
(http://wiki.joomla.pl/index.php/Jak_przekszta%C5%82ci%C4%87_istniej%C4%85c%C4%85_s tron%C4%99_internetow%C4%85_na_witryn%C4%99_Joomla %21%3F)

s87
04-12-2010, 20:35
Ja rozumiem, że są dodatkowe pliki typu informacyjne w XMLu itd.

Pytanie tylko czy każdy tak naprawdę projekt można przełożyć na joomlę? Może potem wstawię to co chce przerobić.

PeFik
05-12-2010, 09:44
Oczywiście nie każdą stronę warto wkładać w ramy Joomla! - jest wiele innych CMS, które świetnie sprawdzą się do małych stron. Poza tym dużo prościej jest z nich zrobić mini CMS. Przeważnie klientów PA joomla! przeraża a i tak korzystają tylko z Dodaj artykuł lub Edycja co jakiś czas.

s87
05-12-2010, 13:47
No tutaj ma być trochę więcej tego. To znaczy, możliwe że będzie seria artykułów 3 psychologów oraz ma być dość rozbudowany formularz,a joomla chyba ma takie komponenty.

Raczej problem mam z tym,ze nie wiem jak to wszystko rozegrać z moim szablonem.

Postaram się na dniach wrzucić jak to ma mniej więcej wyglądać i byście mi doradzili.

Bazyl
05-12-2010, 13:57
Może poszukaj szablonu, który ma układ podobny do tego, co chcesz osiągnąć i - po prostu - potnij grafikę do niego.

s87
05-12-2010, 15:54
Ten szablon ma być coś na takiej zasadzie jak ten. Menu gorne poziome,header, kilka boxow (od 6 do 9) i pod tym od razu stopka.

pawelSafiStudio
05-12-2010, 15:59
Witaj,

na moim blogu zacząłem mini kurs tworzenia szablonów, czyli jak szybko napisać prosty szablon. Są dopiero dwie części. Ale myślę, że poznasz z nich podstawę schematu. Możesz potraktować to jako wstęp. Następnie zapraszam na wiki. Tam jest wszystko dokładnie opisane.

blog.safistudio.pl

Pozdrawiam.

s87
05-12-2010, 16:22
Najpierw skończę projekt, potem Wam pokaże i powiecie czy da się to zrobić. Potem sobie zakoduje do html i css. no i zobaczymy...