PDA

Zobacz pełną wersję : Kategorie nagłówkami h1 (lista artykułów w sekcji)



oliwna
05-12-2010, 08:45
Witam,
wiem, że o nagłówkach h1 było :). Przeczytałam też polecane artykuły "optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych" i "zrozumieć koncepcję podmiany" - wprowadziłam (lub zmodyfikowałam) nagłówki h2,h3 i h4. Niestety cokolwiek zrobię - kategorie w sekcji nie stają się nagłówkami h1. Jeśli użyję metody podanej w polecanych artykułach - nie działa, ale odnosi się ona do "przeglądu artykułów w kategorii" a u mnie jest to "lista artykułów w sekcji" - próbowałam więc modyfikacji plików dot. artykułów i sekcji - i nic. Czy ktoś zechciałby podpowiedzieć mi co mam zrobić by kategorie w sekcji stały się nagłówkami h1? To forum bardzo mi pomogło w zbudowaniu pierwszej strony i zawsze przestrzegam zasady - najpierw szukać i czytać a nie pytać :), ale tym razem nie znajduję odpowiedzi i jednak uprzejmie proszę o pomoc. Z góry serdecznie dziękuję. Oliwka.

docxxx
05-12-2010, 09:14
A sprawdzilas kod zrodlowy? Skad wiesz, ze naglowki sa w znaczniku h1? Podaj adres strony.

oliwna
05-12-2010, 09:22
Dziękuję za odpowiedź! Sprawdziłam - wg mnie nie są :(. http://newsite.matbor.com.pl ...

docxxx
05-12-2010, 10:23
To jest standardowa joomla? Patrze w kod a tam wszedzie span, span, span...

ps. Tego scrolla O nas chyba tak nie zostawisz, prawda?

---------- Post dodany o 10:23 ---------- Poprzedni post był o 10:20 ----------

EDIT:
Nie chce Cie dobijac, ale ta strona jest duzo bardziej czytelnia: http://www.matbor.pl/
bez animacji, bez zbednych dodatkow. Latajace zdjecia wcale fajne nie sa.

---------- Post dodany o 10:23 ---------- Poprzedni post był o 10:23 ----------

O maj gat. Tam rowniez sa scrolle :(

oliwna
05-12-2010, 10:51
1) to jest standardowa joomla

2) scroll - nie wiem co innego mogę zastosować żeby tekst na głównej (który służy pozycjonowaniu a nie informacji klienta) był, a nie zajmował dużo miejsca - tj żeby nie trzeba było strony przewijać pól kilometra, jakieś propozycje? :)

3) trochę (bardzo?) dobiłeś :), szczególnie, że to moja pierwsza w życiu strona i nie było mi łatwo (zupełnie inny profil wykształcenia), ale już too late for tears. Chyba się nie powieszę. A strona obecna (www.matbor.pl) jest wg wielu: nudna, przegadana (tekst, tekst, tekst) i tak wielopoziomowa (sekcja-kategoria-podkategoria-podkategoria-podkategoria-itd-artykuł), że ludzie wchodza i znudzeni czytaniem kolejnych "tytułów" - zanim dojdą do artykułu - wychodzą (wiemy z google analytics). Chodziło nam o zmniejszenie ilości kategorii - skrócenie ścieżki do artykułu, likwidacje przegadania, wyeksponowanie promocji, o choćby powiew nowoczesności ;) no i, żeby za to nie płacić :). Wg Ciebie się nie udało, na szczęście mam kilka pozytywnych "recenzji" co ratuje mnie przed samozagładą :).

A wracając do meritum: co z kategoriami jako nagłówkami h1 - czy sprawa jest nie do rozwiązania?

docxxx
05-12-2010, 11:03
2) scroll - nie wiem co innego mogę zastosować żeby tekst na głównej (który służy pozycjonowaniu a nie informacji klienta) był, a nie zajmował dużo miejsca - tj żeby nie trzeba było strony przewijać pól kilometra, jakieś propozycje? :)

A co chcesz innego osiagnac? Nie odkrywaj kola na nowo. Ludzie sa przyzwyczajeni do takiego przegladania! Scroll to jednak z najgorszych rzeczy. Dorzuc do tego blink :)



3) trochę (bardzo?) dobiłeś :), szczególnie, że to moja pierwsza w życiu strona i nie było mi łatwo (zupełnie inny profil wykształcenia), ale już too late for tears. Chyba się nie powieszę.

Wlasnie widze. Probujesz na sile zrobic cos niesamowitego. A po co? Dlaczego kazdy samochod ma standardowy "szablon" (budowe)?



A strona obecna (www.matbor.pl (http://www.matbor.pl)) jest wg wielu: nudna, przegadana (tekst, tekst, tekst)
pozycjonowanie, pozycjonowanie, pozycjonowanie
wyszukiwarki, wyszukiwarki, wyszukiwarki
google, google, google
uzytecznosc, uzytecznosc, uzytecznosc
Dodanie grafiki na stronie nie oznacza od razu wielkich zdjec i animacji. Wszystko mozna zrobic ze smakiem ;)




i tak wielopoziomowa (sekcja-kategoria-podkategoria-podkategoria-podkategoria-itd-artykuł), że ludzie wchodza i znudzeni czytaniem kolejnych "tytułów" - zanim dojdą do artykułu - wychodzą (wiemy z google analytics). Chodziło nam o zmniejszenie ilości kategorii - skrócenie ścieżki do artykułu, likwidacje przegadania, wyeksponowanie promocji, o choćby powiew nowoczesności ;) no i, żeby za to nie płacić :).

Przemyslana struktura strony to jedno, a przedstawienie jej na stronie to drugie. Sam juz nie moge sie doczekac, az standardowo w J1.6 bede mogl robic kategorie zagniezdzone. Wrzucanie wszystko do jednego wora nie jest dobrym pomyslem.



Wg Ciebie się nie udało, na szczęście mam kilka pozytywnych "recenzji" co ratuje mnie przed samozagładą :).

Projektowanie strony powinno zaczac sie od kartki i dlugopisu, a nie instalacji Joomla .Wiem, brzmi to patetycznie, ale to jest najlepsza metoda.
Poza tym nie chodzi, ze sie nie udalo. Po prostu trzeba poprawic. Jak w zyciu;)



A wracając do meritum: co z kategoriami jako nagłówkami h1 - czy sprawa jest nie do rozwiązania?
Chcialbym pomoc, ale wszedzie widze tylko span. A gdzie klasy contentheading, contentpaneopen, gdzie inne znaczniki?

oliwna
05-12-2010, 17:39
Przepraszam teraz nie dam już rady, odezwę się później.

---------- Post dodany o 18:39 ---------- Poprzedni post był o 12:14 ----------


A co chcesz innego osiagnac? Nie odkrywaj kola na nowo. Ludzie sa przyzwyczajeni do takiego przegladania! Scroll to jednak z najgorszych rzeczy. Dorzuc do tego blink :)

Co robić - właściciel strony nie chce przewijania na głównej - a przynajmniej w stopniu minimalnie koniecznym. Od blików szczęśliwie udało mi się go odwieść :D


Wlasnie widze. Probujesz na sile zrobic cos niesamowitego. A po co? Dlaczego kazdy samochod ma standardowy "szablon" (budowe)?

Nie, nie staram się na siłę - częściowo to efekt oczekiwań zamawiającego. Ale prawda - nie wszystkie rozwiązania standardowe i mi się podobają.


pozycjonowanie, pozycjonowanie, pozycjonowanie
wyszukiwarki, wyszukiwarki, wyszukiwarki google, google, google uzytecznosc, uzytecznosc, uzytecznosc

Jasne, zgadzam się, ale odpowiednie nasycenie tekstem można osiągnąć również poprzez np. artykuły i znaczniki. Strona główna składająca się z samych informacji pisanych to wg niektórych szum informacyjny i nuda. Ja też za takimi nie przepadam.


Dodanie grafiki na stronie nie oznacza od razu wielkich zdjec i animacji. Wszystko mozna zrobic ze smakiem ;)

Oh czuję się jakbym zrobiła czerwoną stronę w zielone groszki i różową animacją smoka wypluwającego z paszczy ogień zdjęć ;) - myślę, że kwestia smaku i gustu jest tak subiektywna, że nie ma co o niej dyskutować ;). Ale i tak zgadzam się - co za dużo to niezdrowo i chociaż jedną animację bym usunęła, ale co począć kiedy to na wyraźną prośbę właściciela strony: "żeby się rzucało w oczy".


Przemyslana struktura strony to jedno, a przedstawienie jej na stronie to drugie. Sam juz nie moge sie doczekac, az standardowo w J1.6 bede mogl robic kategorie zagniezdzone. Wrzucanie wszystko do jednego wora nie jest dobrym pomyslem.

Zgadzam się w Joomli przydałoby się więcej zagnieżdżeń, ale z obserwacji wnoszę, że z kolei ilość zagnieżdżeń też zniechęca do strony.


Projektowanie strony powinno zaczac sie od kartki i dlugopisu, a nie instalacji Joomla .Wiem, brzmi to patetycznie, ale to jest najlepsza metoda.
Poza tym nie chodzi, ze sie nie udalo. Po prostu trzeba poprawic. Jak w zyciu;)

To nie jest patetyczne, to święta prawda :). Od tego zaczęłam właśnie - również te poprzednią stroną, bo to też mój projekt, ale oba zostały poddane bardzo dużej modyfikacji ze względy na wymogi funkcjonalne/oczekiwania właściciela - jedna sprowadzona do tekstów (kategorii), druga do obrazków. Co zrobić. Może w między czasie uda mi się namówić go na jakieś kompromisy i ... poprawić :).

Na koniec: jestem bardzo wdzięczna za chęć pomocy i żałuję, że się nie da i tylko zajmuję miejsce pisaniną. Ja widzę klasy contenheading, componentheading, contentpaneon na swojej stronie, więc nie rozumiem o co chodzi z tymi spanami :(.
Dziękuje też za wszystkie uwagi - wzięte do serca - na pewno się przydadzą :).

a_m
05-12-2010, 18:08
@oliwna o co pytasz? napisałaś - "lista artykułów w sekcji" - nie ma takiego widoku / jeśli chodzi o listę kategorii w sekcji - zaglądasz do components/com_content/views/section/tmpl otwierasz plik default.php w prowadzasz zmiany i zapisujesz w ja_purity/html/com_content/section;
ja purity ma nadpisany widok przegląd - artykuły w sekcji i tytuł art. siedzi w h2

oliwna
05-12-2010, 19:48
Tak oczywiście masz rację! Chodzi mi o widok: lista kategorii w sekcji a nie artykuły w sekcji - "czeski" błąd, przepraszam. Chcę, by kategorie były nagłówkami h1. Próbowałam już wcześniej tego co proponujesz i kategoria jest znacznikiem h1, ale tylko jak nagłówek listy artykułów, a myślałam raczej by poszczególne pozycje w spisie kategorii były nagłówkami h1 - a może tak się nie da i bez sensu Wam i sobie zawracam głowę?