PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z apache



88milion
06-12-2010, 15:15
Witam,
Mam spory problem... nie wiem czy ja czy moja dziewczyna ale któreś z nas prawdopodobnie omyłkowo przeniosło część danych z folderu xampp w blizej nieokreślone miejsce na kompie co spowodowało całkowitą awarie projektu strony. po wpisaniu adresu (localhost/...) przeglądarka wyświetla komunikat pt. "strona internetowa jest niedostępna" reinstalacja xampp nic nie dała znaczy po włączeniu panelu kontrolnego nadal nie można włączyć apache, nie wiem co mam z tym teraz dalej zrobić.
POMOCY

palyga007
06-12-2010, 15:20
Co oznacza sformułowanie część danych?
Dane strony czy jakieś katalogi "systemowe" xampp

88milion
06-12-2010, 15:21
niestety właśnie katalogi systemowe

palyga007
06-12-2010, 15:51
Lekkie spóźnienie mam, ale do rzeczy.

Jeśli jesteś pewny, że nie dasz rady odpalić apache na xammp to może warto spróbować mov'AMP.

ze względu na to iż nie jestem szczęśliwym posiadaczem "windy" krótkie how to będę mógł Ci opisać tylko słownie bez żadnych screenów.

1. z folderu xammp skopiuj katalog zawierający twoją stronę www
2. skopiuj też katalog zawierający Twoją bazę danych (w linuksie znajduje się on w ścieżce : /var/lib/mysql/ ) ew cały katalog mysql

I tutaj fajnie by było jakbyś miał dostęp do drugiego komputera wtedy:

3. Na drugim komputerze instalujesz mov'AMP.
Następnie wrzucasz w odpowiendnie miejsca katalogi ze swoją stroną www oraz z bazą danych (struktura jest chyba podobna).

Jeśli nie masz dostępu do drugiego komputera.
Wtedy wpierw skopuj całą zawartość katalogu xampp, następnie odinstaluj całkowicie
xampp i zainstaluj movAMP
Dalej w/g punktu 3.


---------- Post dodany o 15:51 ---------- Poprzedni post był o 15:24 ----------

WYKONAJ KOPIĘ CAŁEGO FOLDERU XAMPP.

88milion
06-12-2010, 16:10
dobra probuje zobaczymy...

88milion
08-12-2010, 22:49
aha właśnie już wszystko działa zapomniałem wpisać. Dzięki