PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można wykorzystac w joomli galerię oparta o Mootools Javascript



tomputer
06-12-2010, 16:57
Witam.
Właśnie tworzę stronkę na joomli.
Zależy mi na na tym żeby umieścić w niej ciekawą galerię zdjęć , wiem że istnieje sporo gotowych modułów do joomli ale mi bardzo podoba się ta :
http://www.e2interactive.com/e2_photo_gallery/download-e2-photo-gallery/

korzystam z joomli 1.5.22 tego co wyczytałem joomla w tej wersji obsługuje mootools,
Czy znacie jakiś sposób jak użyć takiej galerii w joomla.

headge
06-12-2010, 20:56
Chyba najprościej utworzyć moduł-wrapper.

tomputer
08-12-2010, 10:29
Drążąc temat wykorzystania mootoos w joomla próbuje użyć menu ze strony
http://phatfusion.net/imagemenu/
w index.php templaty dodałem na górze
<script type="text/javascript">
var myMenu = new ImageMenu('imageMenu', {
openWidth:310,
onOpen:function(e,i){console.log(e)}
});
</script>

następnie w sekcji HEAD

<link href="../imagemenu/imageMenu.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<script type="text/javascript" src="templates/<?php echo $this->template ?>../media/system/js/mootools.js"></script>
<script type="/javascript" src="../imagemenu/imageMenu.js"></script>

wszystkie pliki tego menu znajdują się we właściwej lokalizacji czyli ../imagemenu

niestety nie wiem w jaki sposób zweryfikować czy obsługa mootools dla mojej strony działa poprawnie , oraz w jaki sposób wywołać menu w templatce joomlo, z tego co wyczytałem to powinienem użyć
<?php echo JHTML::_('behavior.mootools'); ?> w module w którym ma się wyświetlić to menu czyli znalazłem moduł mainmenu i pliku /Tmpl/default.php i w topie strony umieściłem ten tag.

Niestety menu nie wyświetla się , zastanawiam się gdzie popełniam błąd oraz w jaki sposób mogę zweryfikować czy obslugo mootools na mojej stronie działa poprawnie.

w wymaganiach tego skryptu napisane jest że mootools powinien być w wersji 1.1 a plik ../media/system/js/mootools wskazuje na to że mam wersję 1.12.


Mam nadzieje że to co napisałem jest choć trochę logiczne i zrozumiałe.