PDA

Zobacz pełną wersję : Intelrinia w artykułach



paczek85
06-12-2010, 20:28
Witam. Czy da się wybrać z wielu dostępnych ikonek graficznych edytora do pisania artykułu odpowiednią wielkość interlinii. Bo powiem, że tekst w moich artykułach jest zbity i mało czytelny, a mnie i pewnie użytkowników do denerwuje. Jak mogę to zmienić , ale bardzo bym prosił "krok po kroku" takie dokładniejsze instrukcje , gdzie co i jak w jakim pliku, żebym niczego nie namieszał.

Jeśli potrzeba to strona to http://www.rozanki.22web.net

p.s. wiem i tak , że dostanę po uszach. pozdrawiam i dziękuje

a_m
06-12-2010, 20:33
zobacz tutaj (http://www.google.com/ig?source=gama&hl=pl)

--------
witam Panów, też spadam

Bazyl
06-12-2010, 20:34
Hej,

Juz pisałem: kurs css. Koniecznie!.

art-PostContent {
color: #3F575A;
font-family: Arial,Helvetica,Sans-Serif;
font-size: 12px;
font-style: normal;
font-weight: normal;
line-height: 20px;
text-align: justify;
}

template.css wiersz 1079

// Cześć, @A_m
// Cześć, @Danieladrianka

Tłoczno sie robi - spadam :)

paczek85
06-12-2010, 20:37
Jesteście suppeeer, oblatani i macie wszystko ocykane itp itd., Dziękuje bardzo:)

Bazyl
06-12-2010, 20:39
Proszę... :)
Jednak wolałbym: świetni, niesamowici, suuuper, oblatani, wyjadacze, nieziemscy, wielcy... zamiast tego zaje***
I @Danieladraianka tu był ;)

paczek85
06-12-2010, 20:50
Hmmm. Wstawiłem co napisałeś i nic się nie zmieniło na stronie. Czy aby na pewno dobrze to robię? tzn w folderze templatki a potem folder css i tam plik templates.css i tam zmieniam

a_m
06-12-2010, 20:53
mogę @bazyl?
@paczek85 przed art-PostContent potaw kropkę ... i weź sobie do serca wskazówki z innego tematu >> bez podstaw css i html nie ma się co zabierać za modyfikację szablonów

paczek85
06-12-2010, 21:00
no coś nie trybi wpisałem tam:

.art-PostContent {
color: #3F575A;
font-family: Arial;
font-size: 12px;
font-style: normal;
font-weight: normal;
line-height: 20px;
text-align: justify;
}

bo rozumiem, którąś z czcionek mam wybrać tak?

ok SORRRYYYYYYY juz trybi. DZIĘKÓWA WAM RAZ JESZCZE:)

A odnośnie poprzedniej wypowiedzi, masz rację, że powinienem podszkolić się z kursu css itp. Ale muszę to powiedzieć, może to zabrzmi nie tak jak trzeba, ale ja bym musiał poświęcić masę czasu na nauczenie się tego co Wy już umiecie i dla Was to jest kilka sekund. Ja zanim bym doszedł do tego to..... a tak potrzebuje tylko konkretnych rzeczy, funkcji itp które potrzebuje zastosować na stronie. I Tu naprawdę wielka chwała i cześć dla Tych, którzy utworzyli to forum i osób, które dzielą się swoją jakże bogatą wiedzą z tej dziedziny, bez Was, My tacy prości początkujący ludzie, zaczynający przygodę z joomla, html i css mają o wiele łatwiej i widzą światełko w tunelu, my uczymy się dzięki wam i mam nadzieję, że pomożecie mi jeszcze rozwiązać inne problemy.

pozdrawiam

Bazyl
06-12-2010, 21:21
mogę @bazyl? [B]

Oczywiście :)
Nie zauważyłem braku kropki, dzieki.

paczek85
06-12-2010, 21:24
kurde, ale opóźnienia są jak stosuje zmiany i zapisuje pliki. teraz zlał mi się tekst bo próbowałem mniejszej interlinii, co jest , zawsze takie opóźnienie po zapisie pliku? a i tam ma być jedna wybrana czcionka ? font-family: Arial;czy tak jak napisałeś bazyl font-family: Arial,Helvetica,Sans-Serif; ? Ty no wpisałem co kazałeś bazyl i nie widzę różnicy między tym co miałem a tym 20 px co podałeś


Jakieś lagi na serwerze chyba. Wszystko jest OK. hahaha tylko zamęt robię:D