PDA

Zobacz pełną wersję : Dostęp komponentu do JText



faketa
07-12-2010, 00:06
Witam

Tworzę komponent bazując na Joomlowym com_user i zauważyłem, że mój komponent nie ma dostępu do np. JText::_( 'REGISTER_REQUIRED' ) w odróżnieniu od com_user. Gdzieś należy dodatkowo zaimportować klasę? Starałem się nawet identycznie odwzorować metody com_user ale nadal brak dostępu.

moje
07-12-2010, 00:59
A utworzyłeś plik językowy dla twojego komponentu, w którym jest zdefiniowany REGISTER_REQUIRED?

faketa
07-12-2010, 07:22
Dzięki za odpowiedź. Nie wiedziałem, że każdy komponent musi posiadać odpowiednik pliku językowego o tej samej nazwie.

moje
07-12-2010, 12:31
To jest coś w stylu poprawny nawyk, przy tworzeniu ; )

Mauaku
01-09-2011, 09:22
Witam.

Czy jest możliwość stworzenia dodatkowego pliku językowego do komponentu? W komponencie, nad którym pracuję mam dość spory plik z tłumaczeniami. W pliku tym są normalne tłumaczenia tekstów, ale jest też coś w stylu "tłumaczenia nazw produktów". Jest ich dość sporo i chciałbym je przenieść do osobnego pliku, bo wczytywane są tylko w szczególnych miejscach systemu i oprócz ułatwienia pracy nad tłumaczeniem, parę KB szłoby mniej :)

http://docs.joomla.org/Loading_extra_language_files

$lang =& JFactory::getLanguage();
$extension = 'fragment nazwy pliku (bez pl-PL i bez ini)'; //np. com_helloworld_extra
$base_dir = JPATH_SITE;
$language_tag = 'pl-PL';
$lang->load($extension, $base_dir, $language_tag, true);