PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie - jak zrobić komponent bez zaplecza?



moje
07-12-2010, 17:07
Jak w temacie, już tłumaczę o co mi chodzi.
Chodzi mi po głowie stworzenie komponentu bez części związanej zapleczem.
Tak jak np. komponent wpinacz, który nie ma swojego zaplecza, ale można go zaprezentować na stworzenie, tworząc odpowiednie łącze w menu.

Zawsze mnie to zastanawiało.

Robster
07-12-2010, 17:56
Hmmm komponent bez zaplecza - moduł?

pawelSafiStudio
07-12-2010, 18:40
Hmm,

nie wiem czy dobrze rozumiem zagadnienie. Ale podczas pisania pliku xml, paczki instalacyjnej komponentu jak zostawi się puste pola dla sekcji administracyjnej tj



<administration>
<files>

</files>
</administration>


To komponent nie pojawi się w menu w PA. Minus tego jest taki, że nie widać go również podczas dodawania elementów menu. Natomiast po stronie front end, po wywołaniu option=com_nazwakomponentu wszystko chodzi.

moje
07-12-2010, 19:11
To wiem ale mi chodzi o zrobienie komponentu na wzór wpinacza, nie ma on swojej strony zaplecza, a jest możliwość dodania odpowiedniego łącza.

faketa
08-12-2010, 00:52
Jeśli chcesz dodawać widoki komponentu do menu to nie znalazłem żednego obejścia aby to zrobić bez konieczności dodania minimum 1 menu zalpecza/komponenty podczas instalacji.
Nie przyglądałem się wpinaczowi ale jeśli nie ma swojego odpowiednika w zapleczu to nie mogli skorzystać z dobrodziejstwa JTable - trochę to bez sensu...

moje
08-12-2010, 12:15
Mi się przypomniało, że dodatki treści można stosować również dla zaplecza, wtedy dodatek szukałby odpowiedniego kodu na stronie i kasował.