PDA

Zobacz pełną wersję : co powiecie o tej stronce?



lubicz
26-12-2005, 21:53
hej!
co powiecie o tej stronce?
wszelkie uwagi mile widziane :)

http://vigor.i5.pl

zwiastun
27-12-2005, 01:43
flash w nagłówku - jak się nie pojawial, tak się nie pojawia, ani w IE, ani w FF, ani w Operze. No chyba, że go tam nie ma...

livio
27-12-2005, 13:36
Dobrze dobrany szablon do tematyki strony.
Odnośnik "Czytaj więcej..." nie wyróżnia się, co jest moim zdaniem plusem.
Treści może nie zbyt dużo, ale ogółem dam ci 9/10.


a nagłówek we Flashu: niby załadowany, ale go nie ma.

lubicz
27-12-2005, 13:42
z tym nagłówkiem to juz sam nie wiem...:confused::confused:

dawalem ten adres znajomym i ludzie go widzieli...
ja sam go widze.. kasuje nawet wszystko z historii i calej reszty potem otwieram strone i logo jest.. zarownow IE jak i w FX...
hmm nie mam pojecia..

mares
15-01-2006, 22:17
czytelny fajnie dobrana kolorystyka :)

Balas
17-01-2006, 23:12
A mi sie nie podoba... kolorystyka mdla, jest to w zasadzie standardowy theme ze zmiana kolorystyki :/

Logo nieciekawe, ot pare fotek zmieniajacych sie.
IMHO jedna wielka tabela :P

2/10

qrdziel
19-01-2006, 01:08
nic szczegolnego
zmieniony tylko css i logo - a tak to standart (SOLARFLARE ??)
myslalem, ze becie wykonane cos wlasnorecznie

magic
19-01-2006, 02:42
Zauważyłem, że wszyscy się skupiają w tym wątku na szacie graficznej.
Oczywiście to też ważne.
TEŻ
W praktyce istotniejsza jest zawartość, a także np. układ nawigacyjny, zastosowane rozwiązania prezentacji treści (tu: sposób wykorzystania Joomla dla realizacji celu, zastosowane dodatki do Joomla, itd), etc.
Ludzie zaglądając na strony www szukają przede wszystkim informacji, a nie "ładnych", ale za to zbędnych (czasem) rozwiązań graficznych i typograficznych.
Wracając do tematu, czyli moje 3 grosze (zakładając oczywiście, że lubicz pytał nie tylko o "ładność" templatki i jej oryginalność):

nie znam się na kynologii i nie potrafię powiedzieć czy odnośnie treści powinno być więcej informacji, czy nie; jak dla mnie, to mam wrażenie, że dowiedziałem się o terierach walijskich z tej strony tyle ile trzeba na początek ...; może przydałoby się trochę więcej info dot. tytułowego tematu - czyli Hodowli Nozdrzecki
wydaje mi się, ze niepotrzebnie układ strony jest "portalopodobny" - podstawowa zawartość jest dość chaotycznie porozrzucana na stronie, za dużo różnej zawartości (w tym różnych "przeszkadzajek") - o różnej istotności prezentowana na raz lub na tym samym poziomie "ważności" (brak gradacji - co jest w tym momencie istotne, co mniej); to powoduje, że nie wiadomo na czym zatrzymać oko, co wybrać najpierw; wydaje mi się, że bardziej pasowałby tutaj układ prezentacji treści jak (przykładowo zupełnie) na http://www.joomlastuff.org/ - mam na myśli, że mamy na stronie główne tematy jak np. Terier Walijski, Hodowla Nozdrzecki, Nasz Piesek plus Aktualności, a tam stosowne submenu oraz (osobno) dodatkowe (pozamerytoryczne) pozycje (w osobnym, mniej ważnym menu) typu linki, kontakt, znajome hodowle, ... , etc;
zlikwidowałbym część "przeszkadzajek";
dla Rodowodu można by zastosować komponent typu "Drzewo genealogiczne" - gdzieś widziałem coś takiego dla Joomla ... - wtedy można by łatwo pociągnąć przedstawienie przodków wstecz do średniowiecza ;), Reasumując: przesympatyczna stronka, zawartość (chyba) w sam raz (z uwagami j.w.), przydało by się tylko nieco uporządkować sposób przedstawienia zawartości (hierarchia ważności prezentowanych treści) i sposób nawigacji.

Balas
19-01-2006, 17:46
Magic, ale wyglad strony moze od razu odepchnac od strony (jak np. mnie kolorystyka zrazila) i nie pozwoli zaglebic sie w zawartosc :)

A do tego lubicz prosil o "wszelkie opinie" ;)

I jeszcze jedno:

Szablony graficzne
O wszystkim co związane z wyglądem Joomla
to jest nazwa i opis forum wiec chyba o WYGLADZIE sie tu mowi... chyba ze sie myle :P

magic
19-01-2006, 19:59
No, toż przecież podkreśliłem, że odnoszę się nie tylko do rozwiązań graficznych zw. z templatką, ale do całości strony oraz, że rozwiązania graficzne TEŻ są istotne, ale mają charakter pomocniczy, wspierający. Nie napisałem też, że mam coś przeciwko "wszelkim opiniom", ale jedynie wsadziłem swoje "3 grosze" do tematu w sposób odmienny od poprzednich postów - i wytłumaczyłem dlaczego.
Co do nazwy boardu na forum to masz rację - chyba trochę jest niezręczny, bowiem "szablony graficzne i wygląd" stron opartych na Joomla! to raczej nie jest najważniejsza sprawa - z powodów jak opisałem wcześniej. Joomla! to System Zarządzania Treścią (CMS), a Szablony graficzne są w tym momencie istotne, ale raczej jako element wsparcia treści, a nie jako wartość sama w sobie. Twoja racja jest związana z tytułem tej części Forum, moja - z ogólnymi zasadami recenzjonowania / opiniowania stron CMS.
Pozdrawiam serdecznie
Maciek

lubicz
21-01-2006, 16:02
hej!
Dzieki chlopaki za wszelkie opinie.

1. Co do kolorystyki to jestem tego swiadom ze jakbym tej strony nie "pokolorowal" to i tak znajda sie ludzie ktorym nie bedzie sie to podobac, sprawa gustu. Dodatkowo ciezko mi bylo dostroic stronke do koloru siersci tego psa... bo co tu zrobic jak pies rudo-czarny?.

2. A co do uwagi na temat "portalowej budowy strony" ... wlasnie gromadzimy i piszemy teksty o pieskach, rasie i naszej hodowli (samo miano hodowli mamy od kilku tygodni) a taki uklad pozwoli mi jakos zgrabniej zarzadzac trescia. Nie powiem ze nie myslalem nad inna interpretacja tresci takiej strony. Jest to pomysl kuszczacy i mysle ze zostanie zrealizowany jak wykombinuje wiecej czasu.

3. Problem braku gradacji- no moze i tak jest... choc sam sie nad tym zastanawiam... obecnie ciezko mi ten temat cos powiedziec bo jakos sie przywiazelm do wygladu mojej stronki i moja opnia moze byc reczaj subiektywna.... dlatego podpowiadajcie prosze co radzicie zmienic co zostawic, moze uda sie cos konstruktywnego wyłowić i zastosowac.

wszelki uwagi mile widziane!! zwłaszcza krytyczne (tylko te przemyslane) bo to one najwiecej pomagaja!

----
hmm szukałem tego dadatku odnosnie drzew genealogicznych.. nie moge nic znalezc.. wie ktos moze cos?

magic
21-01-2006, 18:01
W kwestii drzewa genealogicznego: nie miałem czasu dokładnie szukać, ale Google trochę proponują (http://www.google.pl/search?q=genealogical+tree+joomla+mambo)
Zobacz też na www.joomlaya.com (http://www.joomlaya.com), na http://forge.joomla.org, na http://mamboforge.net/