PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z działalniem joomli na friko



marcwars
09-12-2010, 07:03
Witam,
zainstalowałem joomlę 1.5.15 na bezpłatnym serwerze friko. Dodam, że na friko automatycznie można zainstalować tylko joomlę 1.0. Wszystko działało super, jednak artykuły nie chciały się publikować i w menu nie pokazywały się kategorie i artykuły, chyba, że opublikowałem je na pierwszej stronie. Jednak nawet jeśli pokazywały się na pierwszej stronie, to nie działały linki w tytułach oraz "read more...".
Co powinienem poprawić?

PeFik
09-12-2010, 07:18
friko, no cóż, nie pomożemy. wioska jakich mało. szkoda czasu mojego, twojego i naszego społecznościowego. wybacz ale na tym to tylko stronki html+css.

marcwars
09-12-2010, 07:44
To jaki serwer polecasz?
Mam proste wymagania, jestem początkujący i chciałem założyć stronę czysto-hobbistyczną:)
A warto wchodzić w darmowe serwery?

PeFik
09-12-2010, 08:42
kolego, jest takie coś jak opcja szukaj [...] (patrz górne menu) a tam wpisujesz frazę darmowe serwery i czytasz opinie. Dodam tylko, że są różne.

Ja z doświadczenia 7 letniego ci podpowiem, że na dłuższą metę lepiej jest wydać 100 zł rocznie, mieć e-maila w domenie i się nie denerwować, że czegoś tam się nie da, że admin odpisuje dwa tygodnie, że ci się reklamy na stronie wyświetlają (nie wiadomo skąd), bo firma darmowa hostingowa musi na Tobie zarabiać. Coś za coś. Już na podstawach ekonomii uczą, że w biznesie nic za darmo... więc nim się zapalisz na darmowy serwer poczytaj co się kryje w ich regulaminie.

Czasami warto popytać, bo może z jakimś kolegą możecie we dwójkę kupić serwer i wyjdzie po 50%-50% opłat, do datego dasz program partnerski i po roku się zakup zwróci.

alex51
09-12-2010, 09:06
Może warto zainteresować się ofertami hostingu do testowania za darmo przez 2 lata -->1and1 lub ovh.pl?

marcwars
09-12-2010, 10:56
Dziękuję za porady.
Zrobiłem joomlowską stronę na ehost i idzie jak burza:)