PDA

Zobacz pełną wersję : Baza danych - kodowanie i kręte drogi do jej odzyskania.



vwbigfan
09-12-2010, 18:45
A więc od początku. Na ovh.pl założyłem stronę www.gst-team.pl (http://www.gst-team.pl)
Jako że nie chciało mi się kopiować plików przez FTP wybrałem opcję preinstalacji. Wcześniej utworzyłem bazę:

Serwer : xxxxx.starter
Użytkownik : xxxxxx
Nazwa bazy : xxxxxxWszystko było ok.Zainstalowałem Joomla na tej bezie i zrobiłem większość rzeczy które chciałem zrobić. Okazało się że kodowanie bazy danych jest złe. Wszedłem na konto na OVH i zalogowałem się przez phpmyadmin do bazy.Ku mojemu zdziwieniu nie było tam żadnych tabeli. Zajrzałem więc do pliki configuration.php i zobaczyłem że są tam zupełnie inne dane do bazy:

var $host = 'sql15.modules';
var $user = '1402158-1';
var $db = '1402158-1';Wpadłem więc na pomysł - zrobić kopię bazy danych za pomocą akeeba backup i wrzucić na bazę danych gstteamgst a potem już tylko zmienić dane w configuration.php .Problem pojawił się już na początku importowania bazy danych


Zapytanie SQL:
DROP TABLE IF EXISTS `jom15_agora_adsense_config` ;


MySQL zwrócił komunikat: http://phpmyadmin.ovh.net/themes/original/img/b_help.png
#1046 - No database selected

jakieś pomysły?

PeFik
09-12-2010, 19:15
Podawanie na forum publicznym danych do bazy danych +adres strony to jak samobójstwo, albo zaproszenie do włamań. Trochę pomyślunku ludziska.

alex51
09-12-2010, 19:29
Korzystanie z modułów instalacyjnych, oferowanych na ovh.pl jest związane z instalacja Joomla! (niestety jeszcze w wersji 1.5.15) na tymczasowej bazie danych, tworzonej przez instalator. Stąd masz takie informacje w pliku configuration.php
var $host = 'sql15.modules';
var $user = '1402158-1';
var $db = '1402158-1';
Nie zwracaj uwagi na te wpisy, tylko dla własnego spokoju i prawidłowego działania strony wgraj przez ftp sam katalog Installation (z paczki instalacyjnej Joomla! w wersji 1.5.15), usuń z serwera plik configuration.php i ponownie przejdź procedurę instalacji. W jej trakcie podaj dane utworzonej przez siebie bazy danych i dzięki temu Joomla! utworzy tabele we wskazanej bazie danych. Przy okazji pozbędziesz się prawdopodobnych problemów z prawami własności katalogów, które mogłyby skutkować kłopotami z instalowaniem czegokolwiek.

PS.
Poprawiłem Twoje zbyt szczegółowe informacje. :)

vwbigfan
09-12-2010, 19:44
Robiłem strasznie głupi błąd (nie przyznam sie jaki bo to w niczym nie pomoże : takiej głupoty nie popełnił by szaman z najmniejszego plemienia w Zimbabwe)
Dzięki Alex za rzeczową odpowiedź.