PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne problemy z instalacją sklepów Joomli!



sebap123
10-12-2010, 17:47
Witam,
Już dwa razy reinstalowałem Joomle bo mam jakieś głupie błędy. Mianowicie, nie mogę zupełnie zainstalować żadnego sklepu do Joomla. Co najgorsze nie wiem nawet czemu. Chciałem zacząć od Virtue Mart, ale okazało się, że nie instalują się wszystkie elementy (miałem info, że nie ma jakichś składników zainstalowanych, ale sam komponent się instalował). Od razu mówię, że poinstalowałem wszystkie moduły i pluginy dostarczone w paczce. Próbowałem i wersję polską i angielską i zawsze to samo.
Drugi wybór to coś takiego jak hikashop. Tutaj jednak nic nie chce się w ogóle zainstalować. Pojawia się tylko info, że nie udało się usunąć pliku i znaleźć pliku instalacyjnego. Przyznaję, że jest to trochę frustrujące, bo chciałem sobie założyć stronę a tutaj takie błędy.

Może ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić.

palyga007
10-12-2010, 18:07
Nie miałem jeszcze problemu przy instalacji ViruteMart

Już dwa razy reinstalowałem Joomle bo mam jakieś głupie błędy.
To się nazywa prawidłowy opis problemu..

miałem info, że nie ma jakichś składników zainstalowanych,
Kolejny...

Najpierw opisz poprawnie problem potem może ktoś zechce Ci pomóc.

sebap123
10-12-2010, 18:25
No to opisze błąd najdokładniej jak jest to możliwe.
Zacznę od instalacji VirtueMart:
1. Normalnie instaluje komponent przez instalator.
2*. Potem doinstalowuje pozostałe moduły i pluginy z paczki (wedle potrzeby)
3. W pasku admina klikam na VirtueMart i otwiera mi się strona (zamiast strony Joomla otwiera się na cały ekran przeglądarki ta strona co jest po instalacji)
4. Klikam idź do sklepu
5. Przenosi mnie na nową stronę, a na niej info, że nie wszystko jest zainstalowane i że instalator zrobi to za mnie albo mam zrobić to ręcznie.
No i na tym koniec. Gwiazdką oznaczyłem punkt, którego nie wykonałem za drugim razem dla testu, ale efekt był ten sam.


A co do hikashop to sytuacja jest "prostsza":
1. Wybieram pakiet, żeby się zainstalował przy pomocy instalatora.
2. Pobiera pakiet w całości i po chwili wyrzuca dwa błędy:
- nad tym paskiem gdzie jest info podane przez twórcę komponentu wyrzuca czerwony prostokąt z info, że nie udało się usunąć pliku
- w tym pasku gdzie pojawia się info od twórców wyświetla napis, że nie znalazło pakietu instalacyjnego.

To chyba tyle. Dodam jeszcze do VirtueMart, że jedyne co robi po instalacji w MySQL to wrzuca się do tabeli components i tyle.

palyga007
10-12-2010, 18:45
nie udało się usunąć plikuz prawami dostępu wszystko jest ok?

//cześć Gall Anonim :)
mówisz, że wspólnymi siłami pokonamy złe moce? ;]

Gall Anonim
10-12-2010, 18:46
Pytanie o hosting

sebap123
10-12-2010, 19:19
Active24

---------- Post dodany o 19:19 ---------- Poprzedni post był o 18:48 ----------

No wydaje mi się, że z prawami dostępu jest wszystko okej. A powiedz mi co mam sprawdzić, bo być może coś pominąłem.

palyga007
10-12-2010, 19:21
http://wiki.joomla.pl/Screen.system.info.15

Gall Anonim
10-12-2010, 20:18
//palyga007 - witam ponownie//
Wiesz co mnie zastanawia?
Sklep na darmowym hoście i pytanko o domenę czy to przypadkiem nie sub? /a jakoś tak myślę/
VM zapisuje w parametrach rejestrów pełne ścieżki i być może na subach dostaje głupa (?)
Muszę sprawdzić na próbę u siebie.
VM - dostaje głupa nawet jak masz przedrostek a instalowałeś jak nie miał - i odwrotnie / co prawda odbija się to dopiero na funkcjonowaniu koszyka - ale - sam nieźle się napociłem zanim to rozgryzłem - zrobiłem ujednolicenie i było po sprawie - dobra kończę bo to inny temat.
Pzdr

sebap123
10-12-2010, 21:03
Tylko właśnie, to nie jest darmowy host, żeby było jasne. I to właśnie mnie wkurza.

priv13
15-01-2011, 15:14
Ja nie mam zadnych problemow z instalacjami obu sklepow.
A wyrzuciles instalke joomli albo zmieniles jej nazwe?