PDA

Zobacz pełną wersję : Plik instalacyjny



Zkumeku
10-12-2010, 18:57
Mam problem... wykasowałem folder installation tak jak kazało po instalacji... lecz teraz nie mogę niczego instalować bo wyskakuje: "Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego."

Co robić?

alex51
10-12-2010, 19:34
Nie sądzę by przyczyną Twojego problemu było usunięcie katalogu Installation. Może to brak praw własności katalogów powoduje niemożność instalowania rozszerzeń?

Zkumeku
10-12-2010, 20:13
prawa mam wszędzie prócz tych 2 ostatnich (tmp i logs).

---------- Post dodany o 21:13 ---------- Poprzedni post był o 21:03 ----------

zmieniałem także linijki w folder.php ( libraries / joomla / filesystem) ale nie daje to i tak nic

PeFik
10-12-2010, 20:23
1) gdzie kolega ma hosting ?
2) jak z uprawnieniami do folderów, jakie xxx mają - także ten /temp
3) czy wszystkie rozszerzenia nie chcą się instalować , czy tylko jeden
4) jakie rozszerzenia mają pliki, które chcesz instalować.
5) i czy aby są do tej wersji Joomla

folder /instalation - tak jak w każdej książce jest napisane służy tylko i wyłącznie do instalacji CMS, nic poza to.

p.s.
Nawet w mojej o szablonach, patrz stopka, napisałem co robić, jak się nie chce coś zainstalować.

Zkumeku
10-12-2010, 20:27
1.friko.pl
2. 755
3. ja po prostu chce zainstalowac templatke lub modul i sa problemy
4. .zip
5. tak.. mam 1.5.22

mam także błędy:



Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku
JFolder::create: Nie można utworzyć katalogu
Unable to create destination

PeFik
10-12-2010, 20:35
Firko.pl ---- hahahah - juz było ostatnio na forum, chyba 3 dni temu,
ten hosting to P O R A Ż K A, zrozumiał, on sie nadaje tylko na HTML + CSS

Wtedy ten pytający user zmienił hosting na normalny (bodajże ehost.pl) i jest cały happy, skończyły się schody a mi nawet browara obiecał, za dobrą radę. Tylko nie ściemniaj, że cię nie stać wydać ~70 zł rocznie, bo to wychodzi kilka zł /mies. Do tego radzę kupić książkę o Joomla! a potem świat CMS będzie całkiem przyjazny.


=============:P KONIEC i KROPKA :P ==============

Zkumeku
10-12-2010, 20:40
ja szukam darmowego hostingu, zrozumiałego by postawić stronę LOK-u. zalezy mi na joomla 1.5.x (i jak przystało do funkcji by miało jakąś sensowną końcówkę nie typu .vooa.pl) i najlepiej po polsku :D

palyga007
10-12-2010, 20:54
ovh i 1&1 oferują dwa lata darmowego hostingu na próbę.
Sprawdź te oferty.
na 1&1 instalacja wymaga pewnego tricku ale to też zostało opisane na forum i nawet 1 tutorialu video

Zkumeku
10-12-2010, 21:02
mnie zależy na darmowym 4year+... znam 1&1 i ovh (które akurat mi do gustu nie przypadło) dlatego się staram tutaj czegoś dowiedzieć... google nie wie na ten temat za dużo

PeFik
10-12-2010, 21:04
jakąś sensowną końcówkę a ty wybrałeś friko.pl - chyba sam siebie nie czytałeś, przyznaj sie. równie dobrze może być ".kiszka.pl"

palyga007
10-12-2010, 21:07
Co ty się tak na ten darmowy hosting uparłeś?
zbierz jeszcze dwóch - trzech kolegów zróbcie ściepkę po 20 pln i kupcie sobie jakiś płatny hosting.
Darmowy hosting to w większości przypadków darmowe problemy. Nie płacisz nie możesz wymagać wsparcia itp.
A im później się o tym przekonasz tym to będzie dla Ciebie boleśniejsze.

Zkumeku
10-12-2010, 21:27
friko.pl zaoferowało końcówkę .za.pl wiec to mi pasuje... a problem rozgryzłem chyba... safe-mode: on ;/

---------- Post dodany o 22:10 ---------- Poprzedni post był o 22:09 ----------

słuchaj to nie dla mnie... a strona nie jest aż tak przebojowa by na płatny wrzucać ani tak denna by była na ciulowym hostingu i tak ciulowa ze tylko by neta śmieciła jak nie jedna strona..

---------- Post dodany o 22:27 ---------- Poprzedni post był o 22:10 ----------

a jakie jest wasze zdanie powiedzmy o cba.pl?