PDA

Zobacz pełną wersję : data i autor pod tytułem artykułu



gosiab
11-12-2010, 19:02
Witam!
Chciałabym mieć pod tytułem artykułu informacje o jego utworzeniu przedstawioną w formie:
30 listopada 2010, wpisujący
Na razie jestem na etapie:
wtorek, 30 listopada 2010 | Wpisujący

Pozostaje mi jeszcze usunąć nazwę dnia tygodnia i fajnie by było gdyby | zamienić na przecinek. Myślę, że da się to zrobić, korzystając z FireBug można zobaczyć taki efekt.
Usunęłam tłumaczenie nazw dni tygodnia z pliku pl_PL.ini, niestety nazwy dni tygodnia pozostały, tyle że w języku angielskim. Na zamianę | na przecinek nie mam żadnego pomysłu.

larry_krk
11-12-2010, 19:13
>>ten temat (http://wiki.joomla.pl/Zrozumie%C4%87_koncepcj%C4%99_nadpisywania_szablon em) ,
ewentualnie edytuj pliki w katalogu com_content i w dalej w zależności w którym miejscu (główna/sekcja/kategoria/ pojedynczy artykuł)

gosiab
12-12-2010, 11:10
Dzięki za podpowiedzi.
Jeszcze trochę czasu muszę poświęcić zagadnieniom nadpisywania. Na razie zastosowałam najprostsza metodę, o której początkowo nie myślałam. Mianowicie w parametrach artykułu wyłączyłam datę utworzenia, natomiast w autora (nawet, gdy jest nim Administrator) wpisuję w polu "inny autor" a po przecinku w tym samym okienku wpisuję datę. Efekt jest właśnie taki: Administrator, 30.11.2010. Miejsca jest tyle, że nawet nazwę miesiąca można wpisać słownie. Przed nazwą autora pozostawiłam ostatecznie ikonkę, ponieważ w IE pozostawały w tym miejscu białe prostokąty z czerwonymi krzyżykami. Zmniejszenie wielkości ikonki do rozmiaru: 0x0 pix w IE powodowało idealny wygląd, jakby tej ikonki nie było - natomiast w tej samej sytuacji FF pozostawiał ikonkę w oryginalnych rozmiarach. A że aż tak bardzo mi ta ikonka nie przeszkadza, zdecydowałam się na pozostawienie tej jednej ikonki.