PDA

Zobacz pełną wersję : Logo - zbliżenia po najechaniu kursorem



paczek85
11-12-2010, 20:11
Witam.
Mam pytanko czy dało by się zmontować takie logo, żeby po najechaniu na określone elementy loga obraz przybliżał by się. Albo po najechaniu na określone elementy podświetlały by się i po naciśnięciu otwierała by się nowa strona.

Hmm. Chodzi mi o to, ze na mojej stronie jest duże logo. Strona jest o wsi. Chciałbym żeby się zbliżało gdy najadę kursorem na określone miejsca, lub np. podświetlały by się ulice albo określone domy.

Dużo roboty z takim czymś , albo może jest gdzieś jakiś kod, która można przerobić, jakieś podobne strony o tym?
Z góry dziękuje za pomoc.

mjmartino
11-12-2010, 20:29
Witam
Taki efekt możesz uzyskać stosując flasha ale raczej to już dział zleceń bo to dość spora animacja + efekty
Pozdrawiam

Gall Anonim
11-12-2010, 21:19
@mjamartiono - to jest do zrobienia za pomocą technologi google maps + plugin googlemaps (http://http://downloads.joomlacode.org/frsrelease/5/3/2/53248/plugin_googlemap_J15.2.12n.zip)+ Google Earth + sporo cierpliwości do nauki i ćwiczeń. Ogólnie - instalujesz plugin - robisz standaryzacje adresu witryny (ważne) + generujesz API + wrzyucasz API + konfigurujesz plugin (dane GPS, centrowanie mapy, sposób wyświetlania, teksty i inne takowe), + z wykorzystaniem Google Earth tworzysz właściwy plik *.klz lub *.klm - wrzucasz plik do zawartości witryny, składasz właściwą ścieżkę i wklejasz w artykuł gdzie ma być mapka. Tylko tyle i aż tyle :)
Pzdr
A-ha - kolego od wątku - uwaga - złamałeś prawo - umieszczając skan z mapy zumi w tej formie.
a. po pierwsze nie jestem przekonany czy możesz to zrobić bez ich zgody
b. nawet jeżeli to brak jest znaku firmowego zumi (nie wyobrażam sobie aby to było możliwe darmowo bez logo zumi).
i. nie pisz mi że ciekawe jak to zidentyfikują - tylko ewentualnie zapytaj w firmie map1.

mjmartino
11-12-2010, 22:24
@Gall Anonim nie przeczytałeś uważnie on chce interaktywną animacje w LOGO ;)
A całą resztę tak jak napisałeś da się zrobić ;)

PeFik
11-12-2010, 22:29
Flash , czyli wydasz kilka stów na soft/kilkanaście godzin na naukę lub kilkanaście na programistę i będziesz miał ów efekt. Serio.

Owszem możesz za pomocą HTML5+CSS3, ale ... to już zupełnie inna bajka.

a_m
11-12-2010, 22:36
@PeFik - jak nie o orzeszkach, procentach, to o pieniądzach; kolega @paczek85 może nie wie, to mu @mjmartino powiedział

paczek85
11-12-2010, 22:45
Dzięki za odpowiedzi, ale chyba sobie jednak odpuszczę!:(

a_m
11-12-2010, 22:55
mało precyzyjnie opisałeś pomysł - @mjmartino - zaproponował Ci animację flash a @Gall Anonim google maps + ..???? @PeFik - ????

Gall Anonim
11-12-2010, 23:28
@Gall Anonim nie przeczytałeś uważnie on chce interaktywną animacje w LOGO ;)
A całą resztę tak jak napisałeś da się zrobić ;)
Jak masz 1000 zł na zbyciu to idę o zakład że klepnę to w jednej z tych dwóch opcji / do wyboru/

1. podświetlały by się ulice albo określone domy.
2. po najechaniu na określone elementy podświetlały by się i po naciśnięciu otwierała by się nowa strona.
Najwyraźniej nie Wiesz ile czasu spędziłem żeby to czartostwo rozkminić.
Pzdr

paczek85
11-12-2010, 23:32
Niespodziewałem się że to taki drogi biznes! Myslalem ze da sie to troszeczke latwiej zrobic, ze jakies kody pozmieniac itp, ze jakies komponenety gotowe czy cos takiego , ale widze ze to ciezka praca i kupe czasu poswieconego wiec sobie to daruje , ale jeszcze raz dzieki wam wszystkim za checi.

PeFik
11-12-2010, 23:42
no tak, niestety praca programisty to także ciężki kawałek chleba.

Gall Anonim
11-12-2010, 23:45
Niespodziewałem się że to taki drogi biznes! Myslalem ze da sie to troszeczke latwiej zrobic, ze jakies kody pozmieniac itp, ze jakies komponenety gotowe czy cos takiego , ale widze ze to ciezka praca i kupe czasu poswieconego wiec sobie to daruje , ale jeszcze raz dzieki wam wszystkim za checi.
@paczek może to i tyle nie kosztuje - tyle że kolega nie wie że to się da zrobić na kilka sposobów - flesh jest pewnie prostszy od tego co proponuję - tyle że na pewno cięższy w pliku na stronie.
Pzdr

a_m
11-12-2010, 23:47
@paczek85 - flash;

paczek85
11-12-2010, 23:52
Kiedyś jak jeszcze joomli nie znałem i nie wiedziałem co to (i dalej nie wiem:P) to bawiłem się trochę we flashu (banerki, logo, animacja) ale takie drobne rzezy te co były przedstawione na tutorialach. Ale żeby takie cuś zrobić to chyba nie dam rady. Kiedyś widziałem właśnie taką fajną stronkę biura nieruchomości , które na stronie miało kilka budynków, jak się najechało na jakiś to się podświetlał i były dane o nim i można było kliknąć po szczegóły. Gdybym znalazł tąstronęto bym wam podesłał i byście widzieli o co mi chodzi dokładnie, ale tą stronę widziałem jakieś 5 lat temu:P

Gall Anonim
12-12-2010, 00:10
W mordę
http://tech.reumer.net/Google-Maps/Demo-Google-Maps/
http://tech.reumer.net/Google-Maps/Test/
Można dodać strefy, trasy, linki, zdjęcia i tysiące punktów.
Już któryś raz to ćwiczę na forum i chyba wreszcie siądę i klepnę stronkę z możliwościami.
@paczek85 95 % rzeczy o których piszesz tam jest możliwe.

paczek85
12-12-2010, 00:12
ok. Dzieki @Gall za zaanagażowanie. Zapoznam się z tym. pozdrawiam