PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze stroną główną



Doom
11-12-2010, 22:12
Witam, mam taki problem ze stroną: nieważne co wrzucę jako stronę startową (a jeśli dobrze wszystko zrozumiałem jest to zawsze pierwsza pozycja mainmenu) wyświetlane jest to w sposób że tak powiem przycięty. Wygląda to tak jakby nagle szerokość powierzchni dla tej stronki została ścięta o połowę:
3348

ten tekst powinien znajdować się na środku

Stronka jest w trakcie montażu, bazuję na stylu serenity (http://pliki.joomla.pl/katalog/szablony/szablony-witryny.html)
z góry dzieki za pomoc

PeFik
11-12-2010, 22:24
Przepraszam, ale nie mam pojęcia o czym piszesz. Może jestem już z lekka zmęczony.
Na zrzucie nie zauważyłem ścięcia , jest lewa kolumna gdzie masz moduł menu, a w środku artykuł właściwy.
Weź może Painta/Gimpa i narysuj co jest nie tak.

najlepiej daj linka do strony, wtedy zobaczę do kodu i ci powiem.

Doom
11-12-2010, 22:30
Chodzi o to że tekst artykułu właściwego wygląda jakby były tam dwie kolumny z których jedna jest pusta, a powinien być centralnie na środku tego obszaru przeznaczonego na artykuł, co ciekawe domain inspektor (crap wbudowany w seemonkey) też uważa że mam tam jakieś dziwactwo bo czerwony prostokąt pokazujacy jaki fragmet kodu jest zaznaczony też wygląda jakby tam było coś dziwnegoboobejmuje tylko polowe tego obszaru

PeFik
11-12-2010, 22:31
aaa to już wiem.
dodaj 2 i 3 artykuł to zobaczysz.

Kwestia ustawień wyświetlania strony głównej, wejdź do menu tej pierwszej pozycji w konfiguracji pozmieniaj. mam nadzieje, że książkę o Joomla! masz na kolanach, bo podstaw cię uczyć na forum nie będę.

Doom
11-12-2010, 22:44
Bardzo się zmartwisz jak dwa razy powiem nie?
Nie mam tej książki na kolanach
W ustawieniach już sprawdziłem i niezaleznie od układu ten pierwszy element nie powinnien być kolumnowany (i tak dałem dla pewnosci żeby nie było kolumn) i nic to nie daje

PeFik
11-12-2010, 23:47
Linkuś, linkuś.... podaj

Doom
11-12-2010, 23:54
koty.doom.vot.pl cały czas coś tam dłubię więc może byc ciekwie

PeFik
11-12-2010, 23:57
sugeruje zmienić szablon, ten co masz oparty jest na tabelkach a nie DIV-ach, kurcze mamy rok 2010/2011, wiec wymagaj więcej od siebie

Doom
12-12-2010, 00:02
To jest cholera najzabawniejsze, w samym kodzie szblonu nie widzę nic co generuje te **** tabele, gdybym miał czas poczekałbym do stycznia i kolega zrobiłby mi szablon, ale trochę czas mnie zaczął gonić i muszę improwizować

PeFik
12-12-2010, 00:03
poszukaj innego
a) gotowce np. http://www.gavick.com/products/templates.html
b) darmowce np. templatki.com

Doom
12-12-2010, 17:30
No nic problem się w zasadzie rozwiązał rano jak z odsieczą przyszedł mi inny znajomy (ale musiałem zmienić wersję joomla na 1,5 :P ) . Dzieki i tak za próby pomocy

Temat chyba do zamknięcia