PDA

Zobacz pełną wersję : Tagi html nie działaja



l4uke
11-12-2010, 23:44
Witam,

niech mi ktos w prosty sposob wyjasni dlaczego jesli wpisuje w artykule np {gallery}birds1{/gallery} to zamiast wyswietlic mi owa galerie to wyswietla to co wpisałem czyli {gallery}birds1{/gallery} ?


juz mam dosc przewalilem dziestaki postow i wiele osob ma z tym problem a rozwiazania zadnego ... rozwiazanie jest zapewne banalne ktorego ja nie znam wiec prosze o jakas wskazowke !

Dzieki !

PeFik
12-12-2010, 00:04
włączyć dodatek do galerii !

l4uke
12-12-2010, 00:57
Jest tylko moduł zadnych innych dodatkow brak ... a moduł oczywiscie jest właczony. A korzystam z :

http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/photo-gallery/12768/reviews2


Jesli utworze pozycje w menu i moduł przypisze do tej pozycji to galeria sie pokazuje ale jesli chce wstawic galerie do artykułu to własnie owe tagi nie działaja ...

Dodam tylko że za kazdym razem kiedy dodam jakis kod do artykułu jest on zamieszczony pomiedzy znacznikami <p> gdzies na forum wyczytałem ze byc moze to stanowi problem ?

moje
12-12-2010, 01:04
Moduł, nie działa w artykule, chyba, że wstawisz w artykule moduł, a nie dodatek (z ang: plugin).

l4uke
12-12-2010, 02:04
hehe no jesli jest zainstalowane w modułach to moduł ;) nic innego nie ma ... czyli do tego zebym mogl wstawic galerie w artykule to potrzebnmy jest jakis dodatkowy plugin ?

moje
12-12-2010, 02:08
wiki.joomla.pl + wpinacz modułów + przycisk szukaj ; )

l4uke
12-12-2010, 02:34
to juz jakis trop ;) A jesli mimo tego wszystko co bedzie w znacznikach { } kiedy powinno działac a nie bedzie działac czyli bedzie pokazywac { } to jaki moze byc jeszcze problem - cos trzeba przestawic w joomli ?

moje
12-12-2010, 02:40
Włączyć odpowiednie rozszerzenia i/lub poprawnie napisać nazwy tych tagów klamrowych.

l4uke
12-12-2010, 02:58
no nie działa ;/ sprwdzałem juz galerie te z pierwszego linka i teraz sprawdziłem sig ( simple image gallery ) cos jest nie tak ... tagi chyba nie działaja... słuchaj jesli Ci podam hasło i nazwe uzytkownika lukniesz i sam sprawdzisz? czy faktycznie robie cos zle czy moze blad lezy w czym innym ...

Widze ze goscie z tego tematu tez mieli ten sam problem : http://forum.joomla.pl/showthread.php?14403-Simple-Image-Gallery-Plugin-problem/page3&highlight=galeria

moje
12-12-2010, 03:00
Po zainstalowaniu jakiego dodatku, trzeba go jeszcze opublikować i mieć pewność, że w artykule wszystko wpisujemy poprawnie.

l4uke
12-12-2010, 04:50
A wiec... Instaluje simple image gallery --- właczam moduł --- przechodze w dodatki i właczam --- Content - Image gallery - sigplus sciezka domyslna to images/stories i w katalogu strories robie nastepny katalog ale juz ze zdjeciami o nazwie test1 . Przechodze w artykuły tworze nowy w duzym białym oknie wpisuje {gallery}test1{/gallery} i artykul przypisuje do jakiegos menu ... i w artykule powinny pojawic sie zdjecia z katalogu test1 ? dobrze kumam ?


---------------------------------- Juz działa -----------------------------

---------- Post dodany o 04:50 ---------- Poprzedni post był o 03:23 ----------

Ale mam kolejny problem :P Jesli gdziekolwiek podepne galerie to troche rozwala mi szablon ;/ Tak jakby galeria miała swoje własne wymiary ... Mozna to zobaczyc na mojej stronie :

http://simple.neteasy.pl/finisz/index.php

wszedzie strona zachowuje stałe wymiary a jesli klikniemy o firmie ( na dole po prawej ) bo tam własnie podpiełem galerie to widac jak strona sie rozjezdza tak jakby galeria Simple Image Gallery zwana dalej SIG ;) miała swoje własne wymiary i nie dostosowywała sie do szablonu .

Ktos wie gdzie i jak mozna to naprawic ?:)

moje
12-12-2010, 11:27
"There are no images in the gallery."

Popraw menu górne i dolne, bo pouciekało do krawędzi.
Widząc te błędy obstawiam, za wadą szablonu.

l4uke
12-12-2010, 15:50
No własnie chodzi o to, ze nie musi byc zdjec wystarczy ze wstawie w artykule {gallery} i szablon sie rozjezdza.To samo sie dzieje jesli przypne do menu galerie zdjec za pomoca modułu... Zwrociłem na jedna rzecz uwage szablon rozjezdza sie tylko do tego momentu ktory widac... niezalenie czy zdjecia sa czy nie ma a jesli sa i zapelnia cała strone i dojda juz do samego dołu to wiecej sie nei rozciaga a pojawia sie pasek przewijania po prawej czyli tak jak byc powinno . Dzieje sie to tylko przy galerii Simple Image Gallery wiec wnioskuje ze Ona ma gdzies ustalone na sztywno wymiary ktore w kodzie zapewne mozna zmienic :P Ale gdzie ?: :)

A menu gorne i dolne jest o.k tak jest w oryginalnym szablonie tak zostalo zaprojektowane ;)

moje
12-12-2010, 16:08
Menu ni jest OK, bo oglądając jena monitorze 21 cali, wygląda jakby uciekło z głównej części strony gdzieś na sam bok.

Sprawdź galerię na standardowym szablonie Joomla.