PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przyciągnąć ludzi na stronę i jak ich tam zatrzymać?



paczek85
11-12-2010, 23:48
Wiem że pytanie błahe ale zarazem skomplikowane. Co osoba to inny punkt widzenia i inny pomysł, ale właśnie o to chodzi o burzę mózgów:)

Mam tak:
- forum kuena
- galerię zdjęć phoca
- komponent do pisania(dodawania) artykułów przez użytkowników
- i jakiś jeszcze jeden do komentowania ich
- mam też shoutboxa

Czy to wystarczy? Co byście polecili jeszcze co mogło by wciągnąć przyszłych użytkowników?, żeby to oni nakręcali stronę.

Z góry dzieki za odp

PeFik
11-12-2010, 23:50
1) DOBRY lub KONTROWERSYJNY TEMAT !!!
2) REKLAMA , bo niby skąd ludzie mają o twej stronie wiedzieć.
3) MODERACJA z głową i przez ludzi z branży

paczek85
11-12-2010, 23:56
1) jest to strona wsi:P więc kontrowersyjny temat odpada:P ale dobry owszem ale tu bardziej bieżące newsy z życia wsi, ale nie w tym rzecz
2) reklama - tak to pryszczyk, akurat kiedyś robiłem stronę o tej wsi i wypromowałem ją na pierwsze miejsce w google po wpisaniu "różanki" bo tak się nazywa wioska - trochę roboty było, dodawanie do katalogów itp, to nie jest problem.
3) moderacją zajmę się sam jak na razie póki mało ludzi na stronie

4) chodziło mi bardziej o komponenty, moduły , dodatki jakie jeszcze mogę dodać żeby zaciekawić ludzi?

p.s. sorki nie napisałem że chodzi o moduły , dodatki i komponenty, a spodziewałem się odpowiedzi tego typu właśnie:P...mój błąd

headge
13-12-2010, 09:37
Ogłoszenia za free - zawsze działa :)

paczek85
13-12-2010, 10:35
ogłoszenia za free, hmm tzn.? jakis komponenet do tego jest? ale powiedz mi czy warto? ja mma forum i na nim mozna pisac ogloszenia, oferty pracy, kupno sprzedaz itp.
ale dzieki

headge
13-12-2010, 12:24
W tym dziale: http://extensions.joomla.org/extensions/ads-a-affiliates/classified-ads znajdź coś odpowiedniego. Wszędzie, nawet w małej wsi (i wsiach okolicznych), są ludzie którzy chcą coś kupić, sprzedać, zamienić, wynająć (np maszynę), szukają pracy albo zatrudnią do zbioru czegośtam itd itp. Zakładając, że internet jest w okolicy powszechny, rzecz jasna.
Rozuszanie forum, zwłaszcza w małej miejscowości gdzie wszyscy gadają ze sobą na codzień to dość ciężkie zadanie, delikatnie mówiąc.
Zamiast forum skoncentruj się na często zmieniającej się treści (aktualności) i systemie komentarzy, do tego galeria również z komentarzami i przy odpowiedniej determinacji to powinno wystarczyć.

paczek85
13-12-2010, 13:12
wszystko mam co napisales:) jedyne co to ta tablica ogloszen:P ok dzieki za wszystko i pozdr

PeFik
13-12-2010, 21:39
Teraz wioska śpiewa i tańczy, bo będzie miała nowy serwis www :lol:

a tak serio...dodałbym jeszcze komponent społecznościowy - np. JomSocial - który zawiera: galerie i filmy, a nawet grupy tematyczne