PDA

Zobacz pełną wersję : Strona startowa tworzonego portalu



Monisiax
12-12-2010, 01:21
Witam,
Po zainstalowaniu joomla na swojej stronie pojawiają mi się informacje dotyczące joomla, zarówno teksty, jak również zakładki. Czy tak być powinno, jak można to zmienić? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
Monika

moje
12-12-2010, 01:35
Jeśli podczas instalacji Joomla, wczytałeś przykładowe dane (zaznaczyłeś wczytanie przykładowych danych) , to jest poprawnie.

Jeśli nie wczytałeś, to powinieneś mieć "gołą" Joomla, tylko z strona startowa, bez artykułów czy modułów.

jak chcesz się tego pozbyć, to trzeba usunąć artykuły, następnie opróżnić kosz (artykułów), potem kategorie artykułów, następnie usunąć sekcje artykułów. Należy usunąć łącza w wszystkich menu, następnie usunąć zawartość kosza (menu), nie zapominając o usunięciu niepotrzebnych menu oraz niepotrzebnych modułów (na liście modułów).

Monisiax
12-12-2010, 12:40
Witam ponownie,
Zgodnie z sugestią usunęłam wszystkie artykuły i moduły. W tej chwili po wyświetleniu strony w przeglądarce mam taki błąd: 404 - Nie znaleziono komponentu. A kiedy próbuję w Joomla -> Panel kontrolny -> Konfiguracja -> Witryna -> Witryna włączona wybrać TAK mam błąd: Could not make configuration.php writable. Czy jest to kwestia Joomli, czy strony? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

moje
12-12-2010, 12:49
Jedno łącze powinno być ustawione, dla strony domyślnej (tej, która zawsze Cisie pokazuje po wpisaniu adresu) - oznacza się je gwiazdką.

Czyżby brak jakiejkolwiek wiedzy o Joomla?

Monisiax
12-12-2010, 13:00
Dzięki, zadziałało:)

Owszem, narazie (choć już w coraz mniejszym stopniu dzięki między innymi Tobie:)) brak jakiejkolwiek wiedzi o Joomla:)

Jdwind
12-12-2010, 13:09
Monisiax - jak chcesz się nauczyć jeździć samochodem, to najpierw wsiadasz do samochodu i jedziesz, czy najpierw przyswajasz trochę (przynajmniej) teorii?

Monisiax
12-12-2010, 15:11
Są różne teorie na ten temat..:) również skok na głęboką wodę pomimo braku umięjętności pływania. Prawda jest taka, że każdy kiedyś zaczynał, nawet Ci najwybitniejsi:) i nalepiej człowiek się uczy na błędach...
Tymczasem dziękuję Wam za pomoc, pozdrawiam i wracam do nauki:)

Jdwind
12-12-2010, 18:15
Niby tak, ale - jak to mówią statystyki (powiedzmy ;) - na dziesięciu, dziewięciu się topi (o czym się nie mówi) :) I nikt tutaj złośliwie Cię nie goni do czytania, to raczej dobra rada.