PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana praw autora



rakcen
12-12-2010, 11:38
Czy jest możliwość zmiany prawa użytkownika Autor tak, aby napisany przez niego artykuł był od razu widoczny na stronie, a nie dopiero po zatwierdzeniu przez admina ?

Z góry wielkie dzięki za pomoc

moje
12-12-2010, 11:46
Przypisanie do grupy wyżej ; )

rakcen
12-12-2010, 13:47
Redaktorzy mają prawo:

dodawać i redagować artykuły w wyznaczonych sekcjach i kategoriach oraz dodatkowo
edytować (redagować) artykuły wszystkich innych autorów.


Zgadza się tylko chodzi o to żeby mógł edytować tylko swoje artykuły

moje
12-12-2010, 13:50
To musisz zainstalować rozszerzenie Joomla do zarządzania rozszerzonymi uprawnieniami.

rakcen
12-12-2010, 19:57
Mam wersję Joomla! 1.5.19 Stable

Co ma konkretnie zainstalować może jakiś link

zwiastun
12-12-2010, 21:50
A może zamiast "jakiś link" poszukasz trochę informacji na temat praw użytkowników w Joomla!? Sądzisz, że nie pisaliśmy o tym? Że nie ma tam linków? Że Ty pierwszy jesteś na forum, co ma takie potrzeby?

rakcen
13-12-2010, 08:32
Przepraszam bardzo szukałem na forum ale nie znalazłem.

Czy jest ktoś kto może pomóc ??

zwiastun
13-12-2010, 11:27
Publikujemy nie tylko forum! I nie forum jest podstawowym źródłem informacji i instrukcji. Choć także na forum są na ten temat informacje. Ponadto wpisanie w Google joomla ACL prowadzi do strony centralnego katalogu rozszerzeń z odpowiednimi rozszerzeniami. Hasło joomla prawa użytkowników prowadzi do kolejnych stron. Pomijam, że do publikaji artykułów bez zatwierdzania administratora nie jest potrzebne żadne rozszerzenie praw użytkowników, wystarczy zainstalować komponent obsługujący dodawanie artykułów, o czym też co rusz na forum ktoś przypomina, np. wdsubmit.
Najprościej napisać: "szukałem nie znalazłem".