PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon a pozycjonowanie



frater
12-12-2010, 23:00
Witam,
Miałem pewną stronę zbudowaną na joomla i użytkowałem pewien szablon, po jakimś czasie, zmieniłem wygląd strony-zastosowałem nowy szablon. Co się okazało, moje wyniki w Google spadły początkowo sadziłem, że to po prostu zbieg okoliczności i to wina mojego złego pozycjonowania. Lecz po kilku miesiącach, strona "padła" musiałem przywrócić kopie zapasową, lecz ostatni kopie zapasową jaką miałem, zbudowana była na starym szablonie. Załamało mnie to trochę, ale miałem wyboru i przywróciłem tą kopie. Otóż po pewnym czasie, strona wróciła do swojej pierwotnej (wysokiej) pozycji w wyszukiwarce. I to całkowicie bez pozycjonowania. I tutaj nasuwa mi się moje pytanie...czy szablon ma wpływ na pozycjonowanie?
Żeby nie było wątpliwości strona z nowym szablonem miała taką samą treść jak strona ze starym szablonem. Zmianie uległ tylko szablon! Ewentualnie pozycja modułów;)

larry_krk
12-12-2010, 23:28
Czy szablon ma wpływ na pozycjonowanie?Tak, ale to temat rzeka ... jakieś źródło bije >>tutaj (http://wiki.joomla.pl/index.php/Optymalizacja_pod_k%C4%85tem_wyszukiwarek_internet owych#Dodaj_sta.C5.82y_tekst_w_.3Ctitle.3E) i >>tutaj (http://wiki.joomla.pl/index.php/Optymalizacja_witryny_pod_k%C4%85tem_wyszukiwarek_ internetowych)

-----------
no może przesadzam :zagubiony:, ale tak, szablon ma wpływ na pozycję.

frater
12-12-2010, 23:36
Tyle, że przedstawiłeś mi artykuły mówiące o znacznikach, o ile się nie mylę znaczniki w Joomla! nie są umieszczane w szablonie. Czekam na inne wypowiedzi, bardziej doświadczonych użytkowników.

zwiastun
12-12-2010, 23:37
@frater, a przeczytałeś?

frater
12-12-2010, 23:42
Owszem, przeczytałem dość uważnie, lecz średnio przekonują mnie nagłówki oraz grafika, myślałem, że to może być coś więcej oprócz tego i dlatego czekam na więcej wypowiedzi.

a_m
12-12-2010, 23:42
Czekam na inne wypowiedzi, bardziej doświadczonych użytkowników wstrzymaj się @zwiastun, bo może chodzi o kogoś bardziej doświadczonego od Ciebie :)

frater
12-12-2010, 23:48
@a_m bez takich, może źle się tutaj wyraziłem, ale chciałem wiedzieć co sądzą ludzie, którzy mają już z tym jakieś doświadczenie, po prostu czytałem a teraz pytam jak to wygląda w oczach doświadczonych, bez dygresji proszę, w tym wątku oczekuje wymiany poglądów a nie czepianie się i odbiegania od tematu...

a_m
13-12-2010, 00:03
o.k, o.k, to było mrugnięcie do @zwiastuna; jasne, że szablon ma wpływ; kod jaki generuje - ma wpływ; pozycjonowanie treści w css - ma wpływ, ale to wszystko znajdziesz w sieci i w książkach

larry_krk:

to temat rzeka

larry_krk
13-12-2010, 02:03
Jego mieć więcej postów niż moja :D

znaczniki w Joomla! nie są umieszczane w szablonieOdwiedzam to forum od pi razy drzwi dwóch miesięcy (Zwiastun może pamięta, kiedy prosiłem o zmianę nicka - dzięki :) ) i przez ten czas temat nadpisywania szablonem przewinął się ok 30 - 40 razy.
Czasem zdarzają się też takie kwiatki jak kolor czcionki diva w piątym "pokoleniu" taki sam jak tło <body> i lecisz (a wiem to niestety ze swojego bardzo skromnego doświadczenia).
W każdym razie, życzę powodzenia :)

Potter
05-01-2011, 01:54
Dzień dobry,

Nie chcę zakładać nowego wątku, ponieważ moje pytanie jest najprawdopodobniej błahe i wszyscy znają na nie odpowiedź, oprócz mnie oczywiście (jestem lajkonikiem). Słyszałam, że mój problem ma jakiś związek z pozycjonowaniem strony, dlatego wybrałam jak najbardziej zbliżony tematycznie wątek.

Otóż, opiszę temat jak na lajkonika przystało:
Wchodzę na stronę mojego Stowarzyszenia: http://www.obrona-zwierzat.pl/
I tam, na samej górze mam niebieski cienki pasek, na którym obok logo FF, zamiast nazwy stowarzyszenia, mam nie wiedzieć czemu: Strona Główna - Mozilla Firefox.
Pytanie może głupie: jak i gdzie ustawić nazwę Stowarzyszenia? Przekopałam się przez panel admin. i nic.

Dziękuję.

szpakoo
05-01-2011, 14:56
Wchodzę na stronę mojego Stowarzyszenia: http://www.obrona-zwierzat.pl/
I tam, na samej górze mam niebieski cienki pasek, na którym obok logo FF, zamiast nazwy stowarzyszenia, mam nie wiedzieć czemu: Strona Główna - Mozilla Firefox.
Pytanie może głupie: jak i gdzie ustawić nazwę Stowarzyszenia? Przekopałam się przez panel admin. i nic.
Dziękuję.

ten cienki niebieski pasek to jak rozumiem belka główna przeglądarki gdzie wyświetlany jest tytul strony (zawartość znacznika <title>). Jeżeli tak to nie widzę problemu ponieważ masz tam ustawioną wartość: "Stowarzyszenie Obrona Zwierząt" i chyba o to Ci chodziło... :)

Potter
22-03-2011, 01:59
Tak, doznałam olśnienia i sama sobie wszystko naprawiłam, więc już jest dobrze.
Ale dzięki :up:.