PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z edytorem



jahu
27-12-2005, 14:45
A wiec tak chcialem miec mozliwosc korzystania z edytora TinyMCE WYSIWYG Editor - ustawione tak mam w global setings -dodatek opublikowany, standardowy no-WYSIWIG nie pyblikowany - tyle ze jak edytuje to nie widze nigdzie tego Tiny i tego ladnego menu itd mimo ze jest to ustawione

Pewnie cos zle robie - prosilbym o podpowiedz

zwiastun
27-12-2005, 15:15
Zajrzyj w panelu admina do ustawień kont poszczególnych użytkowników. Prawdopodobnie masz u siebie wybrany standardowy edytor: No-WYSIWYG (bez edytora)

jahu
27-12-2005, 15:43
Zajrzyj w panelu admina do ustawień kont poszczególnych użytkowników. Prawdopodobnie masz u siebie wybrany standardowy edytor: No-WYSIWYG (bez edytora)
Jedyne ustawienia uzytkownika jakie znam w panelu to menadzeze uzytkownikow - edytuje poszczegolnych: po lewej ustawia nazwe i poziom dostepu a po prawej jest wybor edytora - mam zarowno w super administratorze jaki publisherze i managerze ustawione Tiny

zwiastun
27-12-2005, 19:07
Może masz wyłączoną obsługę javascript w pzeglądarce? Może używasz Opery, w której niestety edytorków nie ma

livio
27-12-2005, 19:11
Polecam znaną i lubianą przeglądarkę Firefox.
Tiny powinien działać też w K-Meleonie, Mozilli, Netscap'ie i innych.

jahu
27-12-2005, 19:31
No tak wkoncu doszedlem do powodu - uzywam opery - sprawdzilem w Ie6 i faktycznie ta edytor to Tiny - cs co wyglada jak na screnach z helpow itd - jeden problem przy edycji arta strona sie strasznie rozjezdza - zarowno okna do wporwadzanai tekstu jak i panele z przyciskami leca nisko an dol ponizej wyswietlanych modolow po prawej stronie (mam ustawione ze wyswietlaja sie na wszystkich stronach main menu, uzytkownika i z linkami)

Odnosnie samej Opery - edytor mam tylko wyglada jak ten noWyswig - przynajmniej jak sie tak temu przygladam a moze wogole nie mam edytora - tylko jak to okreslic co mi sie pojawia do edycji arta czyli pola do wprowadzania tekstu?

stone
27-12-2005, 20:26
Odnosnie samej Opery - edytor mam tylko wyglada jak ten noWyswig - przynajmniej jak sie tak temu przygladam a moze wogole nie mam edytora - tylko jak to okreslic co mi sie pojawia do edycji arta czyli pola do wprowadzania tekstu?

Jak zwiastun zauwazył powyżej, w Operze bedziesz mial problem z edytorami bo przegladarka ich nie obsluguje, a w kazdym razie nie wyswietla. Z moich doświadczeń najlepiej sie spisuje mozilla (netscape w moim przypadku)

jahu
28-12-2005, 16:05
No dobra - uruchomilem IE - zalogowalem sie jako publisher, wybralem art do edycji i faktycznie pojawil sie edytor tyle ze wszystko co z wiazane z edytorem - pola tekstowe, przyborniki przesunelo na sam dol stron - ponizej wszystkich menu - a po srodku u gory mam pustke - same elementy edytora jakby zle ustaiowne - to normalne? Czy trzeba jeszcze cos robic oprocz wyboru edytora (np okreslenie miejsca pojawienia sie edyora - moze akurat w tej kwestii mam cos walniete)?

Poprawka do powzszego tekstu: Problem jest z templatka - przesuwa na dol strony bo nie miesci sie jakby w obszarze do tego przewidzianym - podobnie mam z artami do ktorch wstawilem duzych rozmiarowm grafike - wszystko laduje na spodzie w dodatku troche brzydko przesuniete i ucina z lewe czcionke
Templatka to madeyourweb - czy mozna w jakis sposob rozwiazac ten problem? zmiana wstawianych obrazkow na mniejsze odpada bo to samo jest z edytorem - w tej orginalnej templatce u mnie to wyglada to tak ze sie tez nie miesci - wiec - przerabiac templatke? tylko czy ma to sens bo sie moze powtorzyc z wieksza grafika niz po poszereniu tego pola i co wtedy? da sie jakos zdefiniowac pole wyswietlania - zeby funkcjonalnie odpowiadalo to stalej szerokosci czy wysokosci pola wyswietlania - (cos jakby iframes - okreslone rozmiary ktorych nie przekroczy - jak co pokarza sie suwaki i nic wiecej)

I jak w TINY poprstu podzielic tekst zeby pisac od nowej linii (mi tworzzy nowy paragraf)?