PDA

Zobacz pełną wersję : Sobi 2 - trzy pytania dotyczące konfiguracji



Gnom
14-12-2010, 09:31
Witam, mam 3 pytania dotyczące konfiguracji tego komponentu, a mianowicie:

1. Czemu wywalają mi się polskie znaki diakrytyczne w panelu administratora? Miałem tak i na stronie głównej, ale plik językowy zapisałem w UTF8 i pomogło, a w przypadku panelu admina nie pomaga :(

2. Jak ustawić podkategorie w formie drzewa jedna pod drugą, a nie obok siebie? (jeżeli chodzi o kategorię to jest taka możliwość, ale podkategorii nie widzę)

3. Jeżeli wpisałem coś jako podkategorię jak zrobić z niej ponownie kategorię?

4. Przypomniało mi się jeszcze jedno, czy jest jakaś metoda żeby po kliknięciu na zapisz w komponencie Sobi nie wylogowywał automatycznie?

Za podpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam :)

majki
15-12-2010, 02:30
ad 1)
przy aktualizacji SOBI2 do wersji2.9.3.2 miałem też problemy z pakietem językowym, ale po wgraniu tych z poprzedniej wersji było okey.
spróbuj z załącznika
3365

ad 2)
dodając nową kategorię w prawym panelu wskazujesz do której innej kategorii ma ona przynależeć ---> "Wybierz kategorię docelową".
po zaznaczeniu pojawi się ID w input-text'cie (ID kategorii docelowej)

ad 3)
tak samo jak w pkt. 2

ad 4)
przy dodawaniu kategorii masz przecież obok przycisku "Zapisz" taki o nazwie "Zastosuj"

btw. pracujesz na najnowszej wersji SOBI2?

Gnom
15-12-2010, 07:38
Pracuję na joomla 1.5.22
Sobi 2.9.3.1 wiec nie jest ona najnowsza bo nie specjalnie wiem jak przeprowadzić jego aktualizację?

Ad1. Sprawdzę ten język który mi podałeś.
Ad2. Chodziło mi o to, że dodałem podkategorie, ale na stronie wyświetlają się w jednej linijce oddzielone przecinkami, a nie jedna pod drugą (kategorie wyświetlają się jedna pod drugą)
Przykład wyświetlania kategorii
Kategoria1
Kategoria2
Przykład wyświetlania podkategorii
Kategoria1
Podkategoria1, Podkategoria2, Podkategoria3
Chcę żeby było
Kategoria1
Podkategoria1
Podkategoria2
Podkategoria3
Ad3. Nie zrozumieliśmy się chyba, miałem na myśli jak z podkategorii zrobić ponownie kategorię, czy muszę ją wpisać od nowa jako kategorię?
Ad4. Wiem o tym, ale gdy kliknę zapisz lub zastosuj to jestem automatycznie wylogowywany z panelu administracyjnego i muszę się do niego logować ponownie :( Nie wiem co jest nie tak.
Dzięki za podpowiedź i pozdrawiam.

majki
19-12-2010, 17:15
ad 2.
to jest kwestia CSS. sprawdź w wygenerowanym kodzie HTML jakimi znacznikami opisane są te podkategorie.
zapewne "display: block" rozwiąże ten problem

ad 3.
a w ogóle próbowałeś opisanego wyżej sposobu? :)

ad 4.
to jest akurat nietypowe. to tak dla jasności - wyrzuca Cię z panelu admin. Joomla? czy tylko z edycji parametrów tego komponentu?

Gnom
19-12-2010, 17:31
ad. 2 sprawdzę :)
ad. 3 owszem i po kliknięciu zapisz nic się nie zmienia :(
ad. 4 Tak wywala mnie z panelu administracyjnego joomla :(

majki
19-12-2010, 18:07
ad 4.
na pierwszy rzut oka nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, ale sądzę aktualizacja do bieżącej stabilnej wersji powinna pomóc:
zrób backup katalogu z komponentem i zaktualizuj wersję SOBI2 do najnowszej. na stronie wydawcy rozszerzenia jest pełna instrukcja jak się wykonuje aktualizację (jeśli dobrze pamiętam - odinstalowanie komponentu bez usuwania własnych danych z bazy, potem instalka ze świeżo pobranej paczki).