PDA

Zobacz pełną wersję : Kurs Joomla! w Rzeczpospolitej.



palyga007
14-12-2010, 13:46
Zakupiłem sobie dzisiaj, Rzeczpospolitą z kursem Joomla! (moje nerki są wściekłe, na piwo będą musiały poczekać do jutra.)

Jeszcze nie obejrzałem całości (przyznaję, że trochę mnie to nudzi) także tylko takie początkowe uwagi.
(Pewnie się czepiam, ale podobno już tak mam)

1. Kurs jest dość stary - Pobierają najnowszą Joomla! czyli 1.5.6
2. Podczas instalacji Joomla! na localhost nie trzeba specjalnie w phpMyAdmin tworzyć nowej bazy danych.
2a. Podczas instalacji nie ma ani słowa o licencji na jakiej wydana jest Joomla! następuje szybki klik "Dalej" tak jakby tego ekranu nie było w ogóle.
3. Skoro to jest kurs dla osób które nie znają html to demonstracja zmiany grafiki loga poprzez analizę kodu HTML jest chyba troszkę... hmm dla osób znających HTML
4. Kurs wykorzystuje szablon ja_purity. W celu likwidacji "rotatora" zdjęć z headera prowadzący kurs zastępuje istniejące zdjęcia 1 zdjęciem skopiowanym 3 razy ze zmienioną nazwą.
5. Babol nie babol... Skoro pokazane jest, że można tworzyć artykuły wklejając do edytora tekst to wypadałoby powiedzieć, żeby nie używać Worda..

To tyle na chwilę obecną.
Jak ktoś obejrzał wszystko to chętnie czekam na kolejne uwagi.

PeFik
14-12-2010, 18:46
tego to się po Rzepie nie spodziewałem, ale po wczorajszej reklamie Wyborczej że będą noże do gazet dołączane, spodziewam się kolejno kuszy, kursu jak uciec z więzienia, jak oszukiwać ZUS lub policyjny prędkościomierz etc. Widać recesja, gazety zrobią wszystko aby zaistnieć, żenujące. Szkoda, że nikt nie patrzy na coś zdroworozsądkowym okiem nim kolejny pseudo hit wypuści.

p.s.
Kto jest autorem tego kursu Video, ciekaw jestem?

palyga007
14-12-2010, 19:03
Producentem tego arcydzieła jest:

Producent
ptah media
ul. Rumska 3c/4
81-074 Gdynia
info@tutoria.pl

Kurs tworzony był w okolicach sierpnia 2008 roku (przy tworzeniu arytkułów widać datę 28 08 2008).
Także to typowy odgrzewany kotlet...

Ps: kwiatek ze strony tutoria.pl


Informacje zawarte w tym kursie pozwalają na tworzenie szablonów dla systemu Joomla! w wersji 1.5 i nowszych.
myślałem że mamy 1 nowszą wersję... :)

PeFik
14-12-2010, 19:21
No nie wiesz, że 1.5 i nowsze to 1.5.x .... zabrakło im cyferki po cyfrze "5". Translatory (ang/ros/niem) też dawali sprzed lat kilku, tyle że przynajmniej język się tak nie zmienia jak CMS-y, hihi. Ciekawe ile tutoria zarobiła.

palyga007
14-12-2010, 19:24
No akutat tym tokiem rozumowania moje myśli nie pobiegły :)


// Myślałem nad tym, żeby zatrzymac się przy 997 ;)

PeFik
14-12-2010, 19:38
palyga007 w takim tempie nabijasz posty, że do maja 2011 będziesz miał ich więcej niż ja, hahaha.

:D A teraz cały zasypany śniegiem Wrocek pozdrawia resztę zasypanego kraju :D