PDA

Zobacz pełną wersję : Stały nagłówek - dynamiczne tresci artykułów



indi_80
14-12-2010, 15:59
Witam wszystkich

Potrzebuje miec na Joomli stały nagłówek/popup flash. Teraz przy wyswietleniu kazdej podstrony animacja nagłówka zaczyna sie od początku. Szukałem na zagranicznych forach poprzez slowa "reload article dynamic content" etc ale niemoglem znalesc nic konkretnego.
Moze ktoc zna jakis sposob (albo po jakich haslach mozna tego szukac) na zachowanie ciaglosci animacji flash w trakcie przelanczania podstron. Narazie do głowy przychodzi mi tylko zeby cala strone joomli podciagnac do ramki plus popup, ale wolalbym tego uniknac. Moze technologia AJAX czy jakos tak oferuje taka mozliwosc ale nie jestem ztym obeznany

Pozdrawiam

mjmartino
14-12-2010, 18:27
Witam
Nie ten dział to na pewno ;)
Stały nagłówek ??? sprecyzuj .. pokarz przykład .. bo nie bardzo wiadomo o co chodzi.
Najlepiej przykład ;) a jak nie to obrazkowym pismem ;D
Mieszasz technologie AJAX/FLASH/HTML/JAVA .. skup się i jeszcze raz ;)

indi_80
15-12-2010, 16:38
Chodzi mi o to ze dam np w naglowku jakas animacje film/flash/gif obojetne. Goła joomla sklada strone po stronie serwera i za kazdym razem wysyla do uzytkownika cala strone. To powoduje ze jezeli chce miec dluzsza animacje w naglowka np 1-2min a user bedzie przegladal dzialy (krucej niz 1-2min) to za kazdym razem animacja bedzie startowala od poczatku bo zaladuje sie odnowa ze stroną. Tak samo z dzwiekiem np jak dodam lektora do strony to w trakcie jej przegladania w kazdym dziale lektor bedzie zaczynał od poczatku.

moje
15-12-2010, 17:35
A więc musisz plik flash/gif zapisać bez powtarzania animacji. Napisz odpowiedni kod AJAX, do osadzenia go na stronie, żeby nie odświeżało tego elementu strony.

indi_80
16-12-2010, 09:11
Dzieki za podpowiedz - a wiec ajax mi pomoze ;-) Bede musial sie z tym zaznajomic.
Rozszerze troche wątek o ajaxa i moze skrucicie moje poszukiwania i podpowiecie:
1) czy moge uzywac ajaxa na localhoscie np w polaczeniu z XAMPP albo MAMP (na MacOS).
2) moze znacie jakies fajne stroniki/tutoriale ajaxa
Jak juz cos znajde to postaram sie zakonczyc wątek opise rozwiazania ;-)

z gory dzieki za podpowiedz :)

moje
16-12-2010, 13:17
1. Możesz.
2. google.pl - nic lepszego nie znajdziesz ; )

indi_80
16-12-2010, 17:25
Dzieki za info