PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mozna wgrać zdjęć



arkkos
30-09-2006, 20:38
Zainstalowalem galerie(Ponygallery) do joomli, ale nie moge wgrywac zdjec. Tzn klikam zeby wgrac zdjecie, niby wgrywa(strona bardzo długo ładuje sie). po czym nic sie nie dzieje i okazuje sie ze zdjecie sie nie wgrało. Probowalem takze z Akogallery, ale mam ten sam problem. Zmienilem atrybuty na 777, katalogow gdzie wgrywają sie zdjecia i miniatury, ale to nie pomogło. Prosze o pomoc. pozdrawiam

sogo
01-10-2006, 01:16
i nic więcej nie wiesz? jaki serwer ? safe mod? a tym bardziej co to jest? itd... :rolleyes:
pozdr.

arkkos
01-10-2006, 13:02
Strona jest na serwerze livenet.pl, Jedyną niezgodność ktorą mi wyswietla joomla to "Zmienna PHP register_globals ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’ ". Czy to moze byc tego wina? . Reszta jest ok.Jesli jeszcze jakies szczegoly prosze pisac. Prosze o pomoc, bo czasu mam coraz mniej.;), pozdrawiam

sogo
01-10-2006, 13:33
na livenet mają domyślnie php5, może to być przyczyną kłopotów, spróbuj skontakować się z hostingiem i poprosić o włączenie Ci php4.
pozdr.

arkkos
02-10-2006, 17:28
Php4 nie jest przyczyną kłopotów. admin serwera napisał mi tak" proszę poszukać opcji zmiany obsługiwanych miniatur z ImageMagic na
freetype." wiec wyłączlem wogle obsługe miniatur, ale nadal mam ten problem, Dzis sprobowalem z RSgallery, ale to samo, nie moge wgrywac zdjec;/ . Jak ktos ma jakies pomysly, prosze pisac. pozdrawiam

woyd
02-10-2006, 19:58
Ja mam to samo. Zainstalowałem Joomlę po raz drugi (w innym katalogu) i to samo.

Ten problem miałem też jak zainstalowałem Joomle i Pony na lokalu....

dawkak
02-10-2006, 20:03
Jeżeli chcesz wgrać pliki do ponygallery z pod joomla to musisz wyłączyć reg emulation w pliku globals.php z 1 zmieniasz na 0. wtedy będziesz mógł wgrywać i publikować galerię ale spawdnie poziom bezpieczeństwa

arkkos
02-10-2006, 21:16
reg_emulation mialem ustawione na 0, wiec zmienilem na 1. akogallery pracuje(musialem zmienic sciezki zeby wszytko bylo ok) ale nie publikuje zdjec Tzn :wczytuje zdjecia, robi miniaturki, ale kiedy chce je opublikowac pojawia mi sie komunikat" wybierz element aby wykonac operację publish", mimo ze zaznaczylem zdjecie do publikacji. Ponygallery nie działa. pozdrawiam

woyd
02-10-2006, 23:17
też zmieniłem reg_emulation z 0 na 1 i zaczęło wczytywać obrazki, ale w kosmos.... Gdy a panelu admina wchodzę na "pokaż obrazki" to nie widzę niestety nic. Gdy wgrywam zdjęcia jako zip to mam je w panelu, ale nie na stronie. Wtedy na stronie wyskakuje taki błąd:

Warning: Division by zero in /home/dobrucki/ftp/team/components/com_ponygallery/ponygallery.php on line 410
Jest 12 zdjęć w tej kategorii.
Stron:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/dobrucki/ftp/team/components/com_ponygallery/ponygallery.php on line 493


Swoją drogą - jest on identyczny jak w przypadku Akobook'a przy poprzedniej instalacji.

Co jeszcze - moje zdjęcia lądują w katalogu głównym, a nie w components/com_ponygallery/img_pictures...


HELP !!

arkkos
03-10-2006, 17:05
Zainstalowalem zoomgallery skonfigurowalem ustawienia i zaczelo dzialac, tzn nie chce wgrywac duzych zdjec, ale takie do 150 kilo ok.

ponygallery, jak probuje wgrac zdjecia wyswietla mi cos takiego "
Upload complete...
ERROR: Source file not found"

A akogallery wyswietla mi wciąż "wybierz element aby wykonac operację publish", mimo ze zaznaczylem zdjecia do publikacji.

Jedynie co mi joomla wyswietla na czerwono to :

Joomla! Emulacja Register Globals ON (wł.) Jak jest na "off" to wogle nie działają gallerie. pozdrawiam