PDA

Zobacz pełną wersję : Skalowanie pod Mozillą źle działa, jak to obejść



vereb
15-12-2010, 22:39
Witam wszystkich,
mój problem polega na tym, że strona podczas próby jej skalowanie pod Mozillą za pomoca klawiszy ctrl- lub ctrl + scroll się rozsypuje. Dokładniej rzecz ujmując, rozjeżdża się przy pomniejszaniu strony. Oto link do testowania- klik. (http://vereb.pl/consorg/)
Pierwszy raz się spotkałem z takim problemem. Jest sposób żeby to obejść? Może sposób na zablokowanie możliwości skalowania?

Potrzebuje Waszej pomocy bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

Z góry dziękuję

vereb
27-12-2010, 09:40
Pozwole sobie wrócić do tematu- czy problem jest tak trywialny czy może tak trudny że znikąd odpowiedzi?

Bazyl
27-12-2010, 10:14
Hej,

Zmniejsz o 1px div#lewa i później jeszcze troszkę pracy...

vereb
05-01-2011, 11:38
Dzięki bazyl, sprawdziłem, zmniejszenie działa. Zastanawiałem się nad tym, jak przeglądarka skaluje strony. Problem chyba polega na tym, że przy wyświetlaniu zawartości w mniejszej skali program dzieli ilość pikseli i otrzymuje nieokreśloną wartość (gdy strona dopasowana jest co do piksela)- wtedy zaokrągla (np. w górę) i szablon się sypie.

Pozdrawiam

Bazyl
05-01-2011, 13:05
Ja sprawdziłem u Ciebie - nie działa :(

Gdy strona jest poprawnie zrobiona skalowanie działa.
Napisałem wyżej: "jeszcze troszkę pracy..."
:)

vereb
05-01-2011, 13:16
Problem polega na tym, że struktura strony jest (jak zresztą widać) dość zawiła. Podzielenie na dwie kolumny które raz są, innym razem łączą się w jedną, do tego flash'owy banner oraz banner który zmienia się w zależności od kategorii, sekcji czy artykułu. Dodatkowym problemem jest to, że musi się to poprawnie wyświetlać pod FF, O, IE, CH (wiadomo jak to bywa- tu naprawie tam poprawie a w IE się sypnie- i tak w kółko). Czyli radzisz sprawdzenie CSS'a i tam zmianę czy może (oby nie) zmiany w strukturze?