PDA

Zobacz pełną wersję : Logowanie dla redaktorów na oddzielnej stronie



gargamelJoomla
16-12-2010, 11:30
Witam

To moje początki z joomlą. Logowanie będzie dotyczyć wyłącznie administratora i redaktorów. Chciałbym mieć oddzielną stronę logowania dla redaktorów przez co byłaby niewidoczna dla zwykłych użytkowników, którzy nie mają prawa do logowania. Trzeba to oprogramować czy jest inny sposób ?

moje
16-12-2010, 11:55
A myślisz, że od czego jest panel administracyjny?

gargamelJoomla
16-12-2010, 12:02
Wiem jak dodać panel logowania/rejestracji, ale nie wiem jak w panelu administracyjnym przerzucić to na oddzielną stronę, żeby to wyglądało jak panel logowania administratora.

moje
16-12-2010, 12:30
A to redaktorom nie możesz podać adresu twoja domena.pl/administrator? Oczywiście musisz ich przypisać do odpowiedniej grupy, która ma dostęp do zaplecza.

gargamelJoomla
16-12-2010, 12:42
Nie chce, żeby redaktorzy mieli dostęp do zaplecza bo nie chce im utrudniać nawigacji i sobie robić problemów. Powinno być tak, że mają swoją stronę logowania domena.pl/redaktorzy i przenoszeni są na stronę główną.

moje
16-12-2010, 12:48
Dodawanie artykułów w panelu jest łatwiejsze i bardzie intuicyjne.

To w takich razie wchodzisz w menedzderamenu, tam tworzysz nowe menu Redaktorzy,w nim tworzysz łącze do logowania. Udajesz się na listę modułów odszukujesz moduł dla tego menu, wchodzisz w jego ustawienia, zmieniasz dostęp do modułu na Specjalny i publikujesz moduł.
Dzięki temu nigdzie na stronie nie ma linka do twojadomena.pl/redaktorzy ale po wpisaniu tego adresu ręcznie pokaż się formularz logowania.

gargamelJoomla
16-12-2010, 13:27
Wielkie dzięki o to chodziło.