PDA

Zobacz pełną wersję : Formularz kontaktowy za pomocą Plugin Include Component



KrzysiekW
16-12-2010, 15:13
Witam!
Pobrałem:
Plugin Include Component
I chciałbym za jego pomocą wstawić formularz kontaktowy (ten standardowo instalowany z joomlą) do artykułu.
Próbowałem różnych formuł lecz żadna nie działała.
Jaka jest w ogóle nazwa dla komponentu formularza i proszę o gotową formułe dla tego o chcę zrobić.
Dziękuję!

trzepiz
16-12-2010, 19:10
oj oj oj .. Ja ci proponuje żebyś pobrał sobie aiContactSafe i będziesz miał problem z głowy .. Będziesz mógł osadzać formularze gdzie chcesz i jak chcesz ...

a co do :

proszę o gotową formułe dla tego o chcę zrobić.
nie mamy zwyczaju pracowania za kogoś. Jak chcesz, żeby ktoś pomyślał i popracował za Ciebie daj ogłoszenia do działu zlecenia - może ktoś będzie chciał zarobić "parę groszy"

KrzysiekW
16-12-2010, 22:26
oj oj oj .. Ja ci proponuje żebyś pobrał sobie aiContactSafe i będziesz miał problem z głowy .. Będziesz mógł osadzać formularze gdzie chcesz i jak chcesz ...

a co do :

nie mamy zwyczaju pracowania za kogoś. Jak chcesz, żeby ktoś pomyślał i popracował za Ciebie daj ogłoszenia do działu zlecenia - może ktoś będzie chciał zarobić "parę groszy"

Sorry, nie miałem takowego zamiaru :) tzn. próbowałem aiContactSafe ale zależy mi na tym formularzu, i czytałem gdzieś, że powinno działać z Plugin Include Component, ale nie moge znaleźć nazwy dla komponentu formularza. Pozdrawiam

---------- Post dodany o 20:17 ---------- Poprzedni post był o 19:39 ----------

Sposób użycia: {component}index.php?option=com_abc{/component}

- gdzie com_abc – to nazwa komponentu, można również używać komponentów z parametrami, np:
{component}index.php?option=com_abc&Itemid=73&parameters….{/component}

I wszystko było by ok tylko nie jestem do końca pewien czy dobrą nazwe komponentu wpisuje, na liście komponentów nazwa Folmularza kontaktowego to chyba Contact Items więc wpisuje w artykule takie coś:

{component}index.php?option=Contact Items{/component}

Lecz to nie przynosi żadnego efektu poza tym, że na stronie widać zamiast formularza formułę jaką wpisałem.

---------- Post dodany o 22:26 ---------- Poprzedni post był o 20:17 ----------

Jednak aiContactSafe okazał się lepszym rozwiązaniem:) dzięki wielkie za pomoc:) pozdrawiam:)