PDA

Zobacz pełną wersję : W pełni polskie edycje



livio
27-12-2005, 14:51
Rozumiem, że spolszczanie Joomla!, to czasochłonna praca, ale zamiast wydawać "na szybko", można by wydać "na jakość".

JoomlaPL.com po raz kolejny wydaje Joomla! z angielskim panelem admina.

Angielski to nie moja mocna strona, a jako że mieszkam w Polsce chciałbym mieć wszystko w ojczystym języku.

Tu nie chodzi o patriotyzm.

W miejsce w pół angielskiego wydania można by wklepać coś innego, a po jakimś czasie wydać Joomla! w pełni po polsku.

Dylek
27-12-2005, 16:05
Zauwaz ze Joomla na dzien dzisiejszy sama z siebie nie wspiera panelu admina w opcji wielojezykowej. Poza tym jeste jedno "ale" tej zabawy w polonizacje Joomli - panel admina realizuje sie za pomoca "hacka", ktory podmienia stringi jezykowe w poszczegolnych plikach wyciagajac je wszystkie do osobnego pliku. Niby wszystko fajnie i milo - ale sa czasem pozniej klopoty z aktualizacja Joomli za pomoca wydawanych przez developerow latek.
Zreszta... Jakby nie bylo - i tak wszystkim sie nie dogodzi :) A Ty zawsze mozesz pomoc w tlumaczeniach - wtedy bedziesz mogl miec pretensje sam do siebie ;)

livio
27-12-2005, 16:31
Dziękuję za odpowiedź [nie spodziewałem się jej], aczkolwiek teraz problem stanowi co innego, ale to już moja sprawa :D

Dylek
27-12-2005, 18:18
Dlaczego sie nie spodziewales? :)

livio
27-12-2005, 18:24
Są ludzie, którzy nie odpowiedzieliby, a wręcz przeciwnie.

Mieć pretensje samemu do siebie... ja nie mam rozdwojenia jaźni! :D

stone
27-12-2005, 20:02
Od siebie jeszcze dodan, iż jest spora grupa użytkownikow preferująca jedynie polski frontend, z uwagi na to o czym wspomniał Dylek iż do polonizacji panelu konieczne sa modyfikacje kodu co moze nie odpowiadac osobom uazającym iż takie modyfikacje moga wplywac na stabilnosc systemu. Dlatego wskazane jest wypuszczenie wersji jedynie z polskim przodem, tym bardziej iż nie wpływa to na jakosc całości jak juz sie ukaze

Dylek
27-12-2005, 20:04
Mowiac o pretensjach do samego siebie odnioslem sie do tego co napisales - cytuje: "...jako że mieszkam w Polsce chciałbym mieć wszystko w ojczystym języku." Zawsze mozesz sobie zrobic Joomla PL by livio i wtedy narzekac ze cos Ci nie pasuje w tej wersji :) Z tego co wiem lada moment bedzie na joomla.pl PELNA polska wersja Joomla, ale tak jak pisalem wczesniej oparta na dodatkowych skladnikach wyciagajacych jezyk do osobnego pliku. (W troche inny sposob niz "moje" Mambo PL).
A co do odpisywania Ci na forum - nie mow ze sie tego nie spodziewales piszac swoj tekst - chyba na tym wlasnie polega forum, ze jedni pisza a drudzy im odpisuja :)