PDA

Zobacz pełną wersję : W jakim folderze są artykuły w joomla?



basia791
16-12-2010, 19:11
Proszę mi powiedzieć w jakim folderze joomla zapisuje artykuły.

PeFik
16-12-2010, 19:22
w tym ******** wyślij SMS za 19,99 + vat a uzyskasz odpowiedź.

Basiu droga, nim weźmiesz się za CMS poczytaj nieco na ich temat. Np. to że są zbudowane jak wszystkie inne strony przy użyciu PHP i Bazy danych MySQL - gdzie właśnie są przechowywane tego typu informacje. Zatem nie ma folderu z artykułami jest za to menedżer artykułów - służący do zarządzania nimi z poziomu panelu administracyjnego Joomla!

kum kum skumała, miłego wieczoru:D

basia791
16-12-2010, 20:17
Wiem, że jest menadżer artykułów. tylko , że nie o to mi chodzi. Nie mogę się dostać do menadżera artykułów z poziomu administratora, bo z firmy hostingowej coś mi nawalili i nie mam dostępu. Chciałam za to skopiować sobie artykuły, które napisałam, ale nie wiem, gdzie joomla je przechowuje.
Skumał?:D

Robster
16-12-2010, 20:25
@basia791 przecież @PeFik Ci odpowiedział :) Wszystko jest przechowywane w bazie danych. Zrób jej kopię w phpMyAdmin (całej lub tylko tabel powiązanych z artykułami).

PeFik
16-12-2010, 20:26
kum, kum, kum skumał. fajnie że kumasz czaczę i się nie obraziłaś :D

Zatem, będzie ciężko, ale jak mówił McGyver damy radę. Dwie metody:
a) na prostego złodzieja
b) na początkującego psedohackera
c) zrozpaczoną blondynkę


ad a) http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/przegladarki_offline/HTTrack_Website_Copier.html
zgrywasz całą stronę i masz, w razie czego wszystko, lub prawie wszystko. Ch..., zapomniałem prawie robi dużą różnice, ale spoko artki będą na 100%, hihi

ad b) jeśli baza danych chodzi i masz dostęp do FTP, możesz skopiować sobie do jakieś folderu na serwerze rozpakowany skrypt np. phpMyAdmin i ustawić te same parametry bazy danych co masz w configuration.php i ściągnąć (eksportować) cała bazę MySQL

ad c) Piszesz e-maila do administratora i prosisz, aby ci zrobił kopię bazy danych strony ABC i podajesz dane bazy danych. A jak ci zgra do tego jeszcze pliki np. zdjęcia to obiecasz mu wirtualnego buziaka :D

basia791
16-12-2010, 20:36
ok, dzięki. Zrobiłam tak jak Robster napisał.