PDA

Zobacz pełną wersję : Facile Forms - Gdzie email ??



piotro
01-10-2006, 18:43
Witam
Zainstalowałem Facile Forms, zrobiłem formularz, ustawiłem skrypty aby mi sprawdzały czy ktoś np. wprowadza liczbe itp ale jak pod przycisk ustawić aby po naciśnięciu wysłał całą zawartośc na email, gdize się ten email podaje ?

boskoff
01-10-2006, 22:26
proponuję obejrzeć filmik pilotażowy na stronie facile forms (http://facileforms.ibk-software.ch/firstform1.htm)

zergoth
16-01-2007, 12:43
Witam
Mam pytanie a mianowicie gdzie i jak sie ustawia FF by wysyłał formularz na dany mail? Obejrzałem film instruktarzowy na stronie FF ale nie było tam zmianki o tym jak wysyłac formularz na maila.
Pozdrawiam

robdk
30-01-2007, 10:10
Wydaje mi się, że maila podaje się w konfiguracji modułu zaraz po instalacji...

Rybik
30-01-2007, 10:21
wlasny kod skryptu BeginSumit:


$subject = ff_getSubmit('subject');
$this->sendMail(
ff_getSubmit('submitter_email'), // email addr of submitter
ff_getSubmit('submitter_name'), // name of submitter
'adres@email.pl', // email of recipient
$subject, // subject of the mail
ff_getSubmit('message') // body of the mail
);

dorek
09-02-2007, 01:00
Maila podaje się przy konfiguracji. Ale juz w samym formularzu można też wybrać, czy będzie używany defaultowy mail, czy też inny "custom". Robi się to w zakładce "Edit Form" >> Settings >>Email Notification

robdk
09-02-2007, 07:31
Dodam jeszcze, że musi być dobrze skonfigurowany mail w joomli. Nikt tego nie wspominał, bo wszyscy zakładaliśmy, że to oczywiste ;)

madmips
08-04-2008, 22:51
Dodam jeszcze, że musi być dobrze skonfigurowany mail w joomli. Nikt tego nie wspominał, bo wszyscy zakładaliśmy, że to oczywiste ;)
i tego mi było trzeba !! dzięki

sylwekb
22-06-2008, 19:51
Joomla 1,013, Facile Forms 1,4,7

Jak usunąć aby w wysyłanej poczcie nie było danych oraz zmienić temat wiadomości?
Czy jest tłumaczenie jęz. polskiego, bo nigdzie nie mogę znaleźć?

Record saved to database with ID: 1

Form ID: 11
Form title: Zamówienia
Form name: zamowienia_produktow

Submitted at:
Submitter IP:
Submitter provider: Unknown
Submitter browser: Mozilla Firefox 2.0.0.14
Submitter operating system: Windows 2000

robdk
23-06-2008, 07:28
Aby nie wysyłać danych w zakłądce formularza Settings w liście rozwijanej Report: ustawiasz "Header only".
Normalnie nie da się zmienić tematu wiadomości ale możesz skorzystać ze skryptu @Rybik-a, a w nim to już możesz wysyłać na dowolnie wybrany mail, temat jaki chcesz i treść jaka ci przyjdzie do głowy...

sylwekb
23-06-2008, 18:18
Wielkie dzięki, świetny komponent tylko czasami trudno się w nim połapać.
Nie mogę znaleźć tego skryptu autorstwa Rybika, mógłbyś dać linka?

robdk
24-06-2008, 07:23
skrypt masz w tym temacie (5 odpowiedź)

sylwekb
24-06-2008, 18:09
Ehh nie zauważyłem, musi być jednak w Results --> nonempty values bo inaczej z zaznaczeniem header only w poczcie pokazuje tylko i wyłącznie dane wysyłającego tzn np
Submitted at: 2008-06-24 09:02:56
Submitter IP: 212.160.191.155
Submitter provider: Unknown
Submitter browser: Mozilla Firefox 2.0.0.14 Submitter operating system: Windows XP
Gdzie to jeszcze można zmienić aby dawało w poczcie co się chce?

robdk
25-06-2008, 07:18
Wiesz, są dwie różne metody aby mieć to co się chce lub prawie mieć. W oryginalny systemie pocztowym FF nagłówka nie możesz zmienić. Jednak na treść już masz pewien wpływ. W każdym elemencie (który oczywiście chcesz mieć w mailu) zaznaczasz loggin i po tym już będzie to ładowane do maila, lub bazy danych.
Drugą bardziej skomplikowaną metodą jest wykorzystanie tego własnie skrytu. Niestety ale trzeba samemu wyciągnąć dane z formularza np. funkcją ff_getSubmit('nazwa_elementu') zapisać to do zmiennej i później wstawić do skryptu. Wszystko robisz w zakładce Submit pieces formularza.
Tutaj musisz jednak się wykazać choć minimalną wiedzą z PHP...