PDA

Zobacz pełną wersję : Mov'amp Nie działająca baza danych



PawelBDS
17-12-2010, 16:37
Na początek witam.

Już drugi dzień próbuje umieścić Mov'amp (wersja 2.0.2 ale próbowałem starsze z tym samym skutkiem)na swoim komputerze i powoli zaczyna mnie zalewać krew. Niby wszystko pięknie się instaluje ale gdy włączam program pokazuję się takie komunikaty:

"Nie znaleziono punktu wejścia procedury mysql_server_end w bibliotece LIBMYSQL.dll"

Potem

"PHP Startup: Unable to load dynamic library 'w:user\local\php\ext\php_mysql_libmysql.dll' - Nie można odnaleść określenej procedury."

"Nie znaleziono punktu wejścia procedury mysql_stms_close w bibliotece LIBMYSQL.dll"

i tak w koło Macieju. Po kilku rundach serwer się włącza strona startowa w panelu zasobów działa, ustawienia PHP też się wyświetlają ale Bazy danych już nie :/ pojawia się komunikat:
phpMyAdmin - Błąd

nie udało się załadować modułu mysql,
proszę sprawdzić konfigurację PHP - Dokumentacja (http://localhost/phpmyadmin/Documentation.html#faqmysql)




Zaporę w Windowsie (XP) mam wyłączoną, Skaypa nie używam, nie mam tagrze zainstalowanych na komputerze innych serwerów. Połączenie przez Proxy jest wyłączone.


Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak zaradzić temu ?

moje
17-12-2010, 17:03
A napisałeś pliki, tymi z paczki instalacyjnej?

PawelBDS
17-12-2010, 17:07
Czyli ??


(wiem Ciemniak ze mnie ;) )

moje
17-12-2010, 17:13
Czyli dokonujesz rozpakowania paczki jeszcze raz.

PawelBDS
17-12-2010, 23:14
Próbowałem z serowym skutkiem.

z ciekawości zainstalowałem XAMPP ale w nim też bazy danych nie działają

zwiastun
17-12-2010, 23:31
Prawdopodobnie nie poradzisz! Niektórzy już tak mają. Tysiącom ludzi wychodzi bez problemu, a niektórym za żadne skarby.
Może zwróć się do jakiegoś fachowca, żeby to zrobił?

PawelBDS
17-12-2010, 23:37
Wolał bym po prostu jakąś rade :D



Ponoć tu nawet nie potrzeba instalacji ? a mi za cholerę ten Mov'amp nie chce działać :/

zwiastun
17-12-2010, 23:51
instalacja = rozpakowanie gdziekolwiek. Wszystko.
uruchomienie = klik + zezwolenie dla zapory.
Jeśli tak Ci nie działa (a nie masz problemów z portem zajętym przez skype), to masz problem z Windowsami, a nie z mov'AMPem

PawelBDS
17-12-2010, 23:55
Zgody w zaporach są.
Skype jak już mówiłem nie mam :/ a MA nie działa :/ mimo świeżo wgranego systemu

moje
18-12-2010, 00:10
A jakiś antiwir/antyspyware/itd.? Proxy?

PawelBDS
18-12-2010, 01:25
Brak!

trzepiz
18-12-2010, 03:16
Ja chyba muszę zatrudnić z 3 osoby do pomocy.... Nie wyrabiam z odpowiedziami dotyczącymi mov'Amp PL

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

mjmartino
18-12-2010, 18:55
Próbowałem z serowym skutkiem.

z ciekawości zainstalowałem XAMPP ale w nim też bazy danych nie działają

Interesujące bazy danych ? tzn co phpmyadmin Ci się odpala ?


w:user\local\php\ext\php_mysql_libmysql.dll
zainstaluj w standardowej lokalizacji C:\

moje
18-12-2010, 19:23
Ale odpalając mov'AMPa i tak pojawia się dysk W.

Jeśli bazy danych Ci działają, a nie działa phpMyAdmin, to nadpisz pliki phpMyAdmin, {katalog lub dysk z mov'AMP}\mnt\home\phpmyadmin\, możesz też w ten sam sposób zainstalować Chive (odnośnie tego służę pomocą).

PawelBDS
18-12-2010, 23:32
Cud......... Dziala :) nawet nie wiem jak wylonczylem kompa i wlaczylem i zaczelo dzialac