PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z Instalacjami



bluetychy
17-12-2010, 17:28
Witam serdecznie.

Chciałbym zapytać o możliwości problemu z instalacjami komponentów,modułów,rozszerzeń na serwerze, na którym w jednym z katalogów zainstalowana jest Joomla.

Krótki Opis: Mam hosting 25GB w nazwie.pl , na takim serwerze ok.14 katalogów, w każdym postawiona jest inna strona. Do dnia wczorajszego wszystkie 14 smigały jak trzeba. Od wczoraj na każdej ze stron (choć działają niezależnie) mam problem z instalacją czegokolwiek, począwszy od komponentów, przez moduły, pluginy,łatki, języki itd.

Dodam, że pewnie grono fachowców zaraz rzuci się na mnie pisząc, że ten problem był poruszany juz kilkadziesiąt razy - Owszem i był, ale w każdym z takich tematów wskazywaliście TYLKO na prawa dostępu do katalogów,a w znacznej ich części tematy cichły po kilku postach. Jeśli chodzi o owe 14 stron,do tej pory instalowałem w nich wszystko co chciałem a do niektórych nie zaglądałem od dawna, więc nie ma mowy o tym, bym ja cos mógł zepsuć.

Opis problemu: W każdym przypadku przy próbie instalacji czegoś wyskakuja komunikaty:


JFTP::store: Bad response
Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku

lub



Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku

Jesli chodzi o informacje o systemie w tych katalogach, to wszystkie katalogi są "zapisywalne". Najpierw poszedłem tropem właczenia FTP w zapleczu któreś ze stron. Nie dało się bo... te same ostrzeżenia o braku możliwości zmian, więc zrobiłem to poprzez configuration.php - efekt: bez zmian!

Próbowałem zmieniać jeszcze raz (poprzez klienta FTP - Filezilla) prawa dostępu do katalogów 755,777 i bez zmian.

Podczas próby utworzenia nowego folderu na serwerze, pojawia się komunikat:



Wystapił Błąd podczas próby tworzenia nowego folderu na tym serwerze.


Szczegóły:
550 Nowy Folder: Disk Quota exceeded
Zasięgnęłem zatem opinii na forum joomla.pl i w googlu - tam wskazują na zapełnienie dysku, bazy danych - sprawdziłem. Na każdy folder o wielkości 200MB zajęte jest moze 40MB, w przypadku baz danych to samo - miejsca dużo dużo zostało.

Większość stron stoi na Joomla 1.5.18 Stable (język polski)

W żaden sposób nie potrafię rozwikłać tego problemu, w hostingu nazwy.pl zapewniają mnie, że żadnych zmian w konfiguracji serwerów ne wprowadzali. mam u nich serwery od ponad 4 lat i nigdy do tej pory z takim problemem się nie spotkałem.

Bazyl
17-12-2010, 17:40
Cześć,

Nazwa zaliczyła poważną awarię, a Twoje kłopoty zbiegły się z nią w czasie...
Więc może to jednak hosting?

bluetychy
18-12-2010, 14:42
wiem, padł im UPS 2 dni temu, i całą noc przywracali działania serwerów, dlatego pytam - na co zwrócić uwagę obsługi technicznej w nazwie, przy rozmowie bezpośrednio z administratorem, czy tylko "Prawa dostępu" do katalogów?

---------- Post dodany 18-12-2010 o 14:42 ---------- Poprzedni post był 17-12-2010 o 17:48 ----------

Sprawa załatwiona, więc podaję rozwiazanie dla tych, których spotka podobny problem.

Powodem w/w zachowania serwera była: Osiągnięta liczba plików na serwerze (200.000)

Należało usunąć trochę plików ze starych stron i niepotrzebnych folderów i nadal można instalować wszystko w każdym z katalogów.

Całość widoczna jest w panelu zarządzania serwerem (ActiveAdmin) w Nazwie.pl . Sam niewiedziałem że serwer ma takie ograniczenie nałożone z góry. Podział miejsca przedstawiał się tak:

Liczba domen: 4
Liczba kont e-mail: 11
Liczba aliasów: 1
Liczba baz danych: 24
Liczba plików na serwerze: 200000

Przy następującym monitorze zajętości serwera:

Zajęta Zarezerwowana Limit

Strony WWW: 3.8 GB - 14.6 GB
Konta e-mail: 192 MB 3.1 GB 4.9 GB
Bazy danych: 129 MB 2.0 GB 5.5 GB

Dzięki za pomoc i sugeruję zamknięcie tematu.

Pozdrawiam