PDA

Zobacz pełną wersję : ie7 - problem z wyrównaniem wysokości divów.



ats2008
17-12-2010, 18:58
Witajcie.

Problem jak w temacie: mam menu oraz kontent i chciałem je wyrównać.

Problem jest tylko pod ie7 (i starszych, ale aż strach zaglądać...): http://nzoz-bopol.pl/o-nas.html.

Użyłem techniki, żeby dla menu dać "padding-bottom:32777px; margin-bottom:-32777px;"

W reszcie przeglądarek działa ok.

Użyłbym innej metody (chociażby jednolitego tła repeat-y dla wspólnego rodzica), ale niestety, projekt ma każde menu inne. Nadałem więc id-y każdemu menu i przypisałem wyżej wspomniany padding.

Znacie jakąś metodę, żeby ie7 nie rozjeżdżała tak całej strony (dawałem też inną wartość np. 2000px zamiast 32777px, ale wtedy menu jest za krótkie w niektórych podstronach).

Nie mam już pomysłu.

Pomocy :)

a_m
17-12-2010, 19:27
ta technika działa wszędzie ale "nie tak"; padding i margin dajesz dla #left a overflow:hidden dla kontenera obydwu

ats2008
17-12-2010, 21:03
Hej. Ustawiłem tak, ale nie da to efektu, bo wewnątrz #left mam kilka menu z różnymi menu (każde ma inny background). Kombinowałem trochę, udało się dla przeglądarek na gecko, ale ie7 i starsze się wysypał.

Napiszę chyba skrypcik w js podmieniający kolor #left. Jedynie to mi przychodzi do głowy.

Dzięki.

a_m
17-12-2010, 21:46
ta "technika" zrealizowana poprawnie, rozciągnie tło określone - dla #left do wysokości #info; napisz skrypcik i się podziel - jak możesz

ats2008
17-12-2010, 22:17
Hej,

miałeś/aś ( :) ) rację. Dałem dla div#left padding i margin oraz dla rodzica overflow:hidden.

Problemem były oczywiście menu, z których każde ma inne tło. Rozwiązanie jquery:
w head (lub pliku) dajemy:

<script type="text/javascript" src="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/<?php echo $this->template; ?>/js/jquery.js"></script>
<script type="text/javascript">
$(document).ready(function(){
if($('ul.alfa'))//jeśli jest menu - ul o clasie "alfa"
{
$('div#left').css('background', '#d77e00'); // zmień tło #left na dany kolor.
}
});
</script>

Prostackie aż do bólu (oczywiście, litanię powtarzam ile jest menu).

Pozdrawiam i zamykam