PDA

Zobacz pełną wersję : Wczytywanie kodu php do pola tekstowego.



mgraf.mt
17-12-2010, 22:03
No więc tak - szukałem na forum i nic konkretnego nie znalazłem. Chodzi o to jak użyć polecenia include np: <?php {include("jakaś strona.php");}?> żeby wczytało mi inną stronę zewnętrzną php do pola z tekstem/artykułami. Może ktoś da jakiś sensowny link albo to wytłumaczy ja zrobić ?

moje
17-12-2010, 22:55
Jaką zewnętrzną stronę? Chcesz zamieszczać artykuły z innych stron? Chcesz wyświetlić własny kod?

Pisz konkretnie.

mgraf.mt
17-12-2010, 23:05
Chodzi mi o to ze mam napisany własny skrypt który generuje kilka potrzebnych rzeczy
i teraz mam pytanie czy da się wstawiać całe strony do treści tak jak to jest normalnie w php. Czyli strona w stronie i nie chodzi tu o ramki tylko wczytanie np. treści z zewnętrznego pliku php do jakiegoś div-a

moje
17-12-2010, 23:40
Czemu nie stworzyć własnego komponentu?

Lub magiczne hasło dla Ciebie to: Jumi
Polecam zajrzeć na wiki.joomla.pl, znajdziesz nawet na pierwszej stronie wśród linków.

zwiastun
17-12-2010, 23:42
Wszystko się podobno da z wyjątkiem jednej operacji z parasolem, tyle że w niektórych przypadkach trzeba sobie wydumane rozwiązanie stworzyć. Joomla! generuje artykuły z danych w bazie danych, więc włączanie do nich jakichś skryptów obsługujących generowanie treści dynamicznych (do tego służą skrypty php) jest nieporozumieniem, wynikającym, jak przypuszczam, z nieznajomości Joomla.
Korzystanie z zewnętrznych skryptów umożliwia w Joomla Wpisacz (z angielska Wrapper). Możesz tez z JUMI skorzystać na przyklad.

moje
17-12-2010, 23:45
Wpinacz, wyświetla treść w pływającej ramce, a tego kolega nie chce.

mgraf.mt
18-12-2010, 10:26
Dzięki za pomoc problem rozwiązany za pomocą JUMI o to mi chodziło :up: