PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę usunąć zainstalowanych templatek



byzdra
18-12-2010, 08:47
Witam

W Joomla 1.5.22 w żaden sposób nie działa od zaplecza usuwanie templatek.
(wszystkie atrybuty są na 755)
Czy miał ktoś może podobny problem? (Wcześniej działało)

Dodawać nowe templatki mogę.
Odblokowanie tabel nic nie dało. (Odblokuj wszystkie)
Ciekawe w której tabeli są zapisane zainstalowane templatki?

Jdwind
18-12-2010, 09:21
Wejdź na ftp w katalog templates i usuń ręcznie te, których nie chcesz.

byzdra
18-12-2010, 10:58
No tak oczywiście mogę zrobić. Ale dlaczego nie działa skrypt usuwający templatki? No i co z wpisem w bazie danych?

Jdwind
18-12-2010, 11:06
Niestety, z kuli wróżyć nikt tu nie umie, a na podstawie podanych przez Ciebie informacji jedynie wróżka Zenobia może Ci pomóc rozwikłać tę zagadkę ;-)

PeFik
18-12-2010, 11:40
Także Wróżka Dolorez mogła by coś pomóc, ale jej trzeba płacić SMS ... i chyba na jednym się nie skończy :) Cześć @Jdwind

na ogół podobne objawy sa kiedy jakiś szablon był ręcznie instalowany a nie z poziomu instalatora, wtedy ma "inne" uprawnienia i faktycznie z PA nie daje się usunąć. Poza tym jaki miałeś komunikat błędu ?

alex51
18-12-2010, 12:15
W bazie danych nie ma zapisów dotyczących szablonów, więc nie ma sposobu na ich usuwanie przez bazę danych. Sprawdź, czy szablon, który chcesz usuwać nie jest aktualnie używanym - domyślnym, bo takowego nie da się usunąć.

byzdra
18-12-2010, 13:29
Dzięki za podpowiedź, wróżka Zenobia- Jdwind też tu ni hu hu nie zdziała.

Komunikatu niestety nie ma żadnego (po wciśnięciu Odinstaluj pojawia się biały ekran).
Nie jest to też szablon aktywny(bieżący).
Gdzie w takim razie jak nie w bazie przechowywana jest informacja o zainstalowanych szablonach i jak ewentualnie to poprawić??
Problem dotyczy każdego szablonu, który instaluję - tzn. wgrywam szablon przez PHPupload (z pliku zip) i już go nie można go odinstalować.
Ręcznie jak go wgrywam do katalogu tmp ftp-em i próbuję później zainstalować niestety nie instaluje się (biały ekran).
Coś widocznie jest nie tak w Joomli bo nawet po zapisaniu artykułu nie pojawia się komunikat "Artykuł zapisano" tylko pusty ekran.
Co zrobić żeby to naprawić?

alex51
18-12-2010, 13:33
(...)
Gdzie w takim razie jak nie w bazie przechowywana jest informacja o zainstalowanych szablonach i jak ewentualnie to poprawić??
(...)
Nigdzie, w bazie danych nie ma tabel dotyczących szablonów. Ręczne wgranie szablonu polega tylko na skopiowaniu całej jego zawartości do katalogu templates. Nie trzeba nic instalować, tylko wybrać w zapleczu dany szablon jako domyślny. Podobnie też trzeba usuwać przez ftp.

byzdra
18-12-2010, 14:09
No faktycznie po usunięciu ftp-em od strony zaplecza już templatki nie widać. Wielkie dzięki :)
Zastanawia mnie tylko dlaczego skrypt Joomli nie działa. (może to funkcja safe mode (on) włączona na serwerze? Ale wcześniej działało)