PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z komponentami (AkoBook, AkoCommen i Pony Gallery)



woyd
01-10-2006, 22:53
Witam

postawiłem stronę na Joomli dobę temu i zainstalowałem ww. składniki (AkoBook, AkoComment i Pony Galery).

Niestety - żaden z nich nie działa.

AkoBook wyświetla taki komunikat:

Warning: Division by zero in /home/dobrucki/ftp/teampunishment/components/com_akobook/akobook.php on line 270
Jest już 1 wpisów w księdze gości.
Stron:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/dobrucki/ftp/teampunishment/components/com_akobook/akobook.php on line 320

AkoComment po prostu nie wyświetla pod artykułami opcji do komentowania, ba - nawet gdy dodałem komentarz do jednego z atykułów z poziomu panela admina nie był on widoczny.

Zaś Pony nie wczytuje zdjęć. Przy zipie napisał, że się powiódł, ale wyrzucił jakiś komunikat błedu. Zaś gdy próbuje (nawet będą zalogowany) wejść w "Panel użytkownika" - nic się nie dzieje. Zauważyłem też, że w katalogu Components nie ma katalogu "com_ponygallery".

Wcześniej (zeszłej nocy) udało mi się zainstalować Akobooka tak, że wyświetlał się bez błedu, ale po kliknięciu na "dodaj wpis" pojawiał mi się komunikat "Nie masz uprawnień..."

Chosting mam na Nazwa.pl, standardowo ustawione PHP 4 (sprawdziłem), zmieniłem też "PHP register (?) na off (opcja z dopiską i odblokowanie pliku htacces.

CO TO MOŻE BYĆ ????
strona jest tu: www.dobrucki.pl/teampunishment (http://www.dobrucki.pl/teampunishment)

Z góry dzięki za pomoc !

woyd
02-10-2006, 18:50
A teraz nie działa już prawie żaden komponent (liczmik gości online itp).

Problem jest za poważny czy nikomu nie chce się odpowiedzieć ??

dawkak
02-10-2006, 20:15
Też tak mi się tak stało ostatnimi czasy jak np. zrobiłem artykuł statyczny i opublikowałem to po kliknięciu na link w menu do niego pokazywało że niema takiej strony zrobiłem tak, że zamiast w menu odsyłacza do artykułu statycznego dałem link do tej podstrony.

woyd
03-10-2006, 02:39
śmieszne, ale nagle wszysto zaczęło na nowo działać.
Powywyalałem wszyskie zaintalowane komponenty i moduły (zupełnie wsio), rozpakowałem jeszcze raz z zipów i jeszcze raz powgrywałem na serwer.

Potem pobawiłem się trochę utawienami php w panelu admina na nazwa.pl - zmieniłem na PHP5 i z powrotem. Z pliku .htacces wywaliłem linijkę mającą ustawić klasę PHP na "4", zostawiłem tylko


php_flag allow_url_fopen off
php_flag register_globals off

Potem poinstalowałem wszystko od nowa (Akobook, Akocomment z botem, PonyGaleryy). I zaczęło chodzić. Chyba do końca nie rozumiem jak...

Pozdrawiam

glayt
20-10-2006, 08:47
Zainstalowałem księgę gości i pojawia mi się ten sam komunikat czy te zmiany w pliku .htacces rozwiążą ten problem? Na forum nie znalazłem niestety innego rozwiązania tego problemu choć kilka razy się powtórzył
pozdrawiam