PDA

Zobacz pełną wersję : JToolBarHelper::custom problem z ikonami z khepri template



seeb
19-12-2010, 14:05
JToolBarHelper::custom('rozeslij', 'icon-32-send', 'icon-32-send', 'Roześlij', true , true);

// tak też nie zadziałało

JToolBarHelper::custom('rozeslij', 'icon-32-send', 'icon-32-send', 'Roześlij', true , true);
JToolBarHelper::custom('rozeslij', 'icon-32-send.png', 'icon-32-send.png', 'Roześlij', true ,true);
JToolBarHelper::custom('rozeslij', '/administrator/templates/khepri/images/toolbar/icon-32-send.png', '/administrator/templates/khepri/images/toolbar/icon-32-send.png', 'Roześlij', true , true);



icon-32-send.png znajdziemy w standardowym zestawie ikon


/administrator/templates/khepri/images/toolbar/icon-32-send.png
Ktoś ma jakiś pomysł żeby to rozwiązać?

[SOLVED]



JToolBarHelper::custom('rozeslij', 'send', 'send', 'Roześlij', true , false);

danieladrianka
19-12-2010, 14:15
ale jaki masz problem i co chcesz osiągnąć ???

seeb
19-12-2010, 14:55
Chce mieć odnośnik do rozsyłania mail i tym sie zajmuje metoda i brakuje mi ikonki...

moje
19-12-2010, 16:21
A czy masz taki task jak "rozeslij"?

IMHO, powinno to być tak:

JToolBarHelper::custom($task,'icon-32-send.png','icon-32-send.png','Roześlij',false,false);
docs.joomla.org/JToolBarHelper/custom

seeb
19-12-2010, 16:43
Mam taki task mam taką metodę (rozeslij). Metoda jest uruchamiana tylko wtedy gdy zaznaczymy ofertę na lisice stąd true po podpisie ...
JToolBarHelper::custom($task,'icon-32-send.png','icon-32-send.png','Roześlij',true,false);

wszystko działa ale ikonki brak ... po wstawieniu twojego kodu nie działa (nie wiadomo co ma rozesłać dlatego true jest wymagane przy wartościach z listy checkboxy są właśnie po to - jak nie zaznaczysz to dostaniesz komunikat "zaznacz na liście pozycje, których ma dotyczyć polecenie" )i ikonki też nie ma :)

tak czy siak rzucilem okiem i cos mnie przykuło:)

JToolBarHelper::custom('rozeslij', 'send', 'send', 'Roześlij', true , false);

moje
19-12-2010, 16:57
Nie pisałeś nic o liście ; )

seeb
19-12-2010, 17:07
dodając true zakładałem, że jest to oczywiste pomijając fakt, że nie miało związku z ikoną o którą pytałem :)

Chcę mieć odnośnik do rozsyłania maili i tym się zajmuje metoda i brakuje mi ikonki...

moje
19-12-2010, 17:42
Właśnie takie zakładanie czegoś z góry i nie wyjaśnianie tego/nie mówienie o tym prowadzi do problemów z komunikowaniem się ; )

seeb
19-12-2010, 17:48
No napisałem dosć wyraźnie: "brakuje mi ikonki". Jaki widzisz związek miedzy listą a ikonką ? Ja nie widzę związku, tak jak nie widzę związku z uruchamianiem silnika samochodu i jego [samochodu] kolorem. Wybacz jeśli cię uraziłem ale nie miałem takiego zamiaru. Proponuje zamknąć wątek.

moje
19-12-2010, 17:53
To nie jest tak, jak mówisz, biorąc pod uwagę uwzględnienie listy i jej braku to używany jest inny kod a zatem inne działanie dające określony skutek.

seeb
19-12-2010, 18:42
Ródznica polega na true albo false zupelnie jak żółty czy czerwony innego kodu nie ma w generowaniu toolbarhelpera różnica jest w samej metodzie (w przetwarzaniu sam popatrz na to co napisałeś i porównaj ze zmianą ) jeśli ktoś lubi wariacje w stylu:


$cos='jakis_task';
JToolBarHelper::custom($cos, 'send', 'send', 'Roześlij', true , false);

to jest jego prywatna sprawa. Moim zdaniem takie męczenie interpretera ma sens kiedy używamy switch/if/foreach etc. Jeśli wartość jest sztywna to po co męczyć serwer zmiennymi? Jeśli nie przetwarzam to wole tak:
JToolBarHelper::custom('cos', 'send', 'send', 'Roześlij', true , false);



W ciebie jakaś poważna różnica jest miedzy poniższymi linijkami przyjmując twoją wersję kodu?


$cos='jakis_task';
JToolBarHelper::custom($cos, 'send', 'send', 'Roześlij', true , false);
JToolBarHelper::custom($cos, 'send', 'send', 'Roześlij', false , false);

ja osobiście widzę różnicę tylko w słowie true/false

moje
19-12-2010, 18:51
Od tego jednego słowa zależy specyfika działania, więc fakt iż wizualnie różnica jest nikła to w działaniu jest ogromna.

danieladrianka
19-12-2010, 19:34
JToolBarHelper::custom('rozeslij', 'send', 'send', 'Roześlij', true , true);
$styl = '.icon-32-send {background-image: url(/administrator/templates/khepri/images/toolbar/icon-32-send.png);}';
$dokument =& JFactory::get Document();
$dokument->addStyleDeclaration($styl);

Chyba tak powinno dodawać się własne obrazki jako ikony menu

moje
19-12-2010, 19:42
Taki zabieg stosuje się zazwyczaj na witrynie (front-end).

seeb
19-12-2010, 19:45
Tak tylko jak wspomniałem to jest standardowy obrazek i znajduje się na liście zatem wystarczy (a w zasadzie nie może działać inaczej o czym mówi właśnie mój przykład) słowo send co wyczytałem w tekście poleconym przez "moje"
http://docs.joomla.org/JToolBarHelper/custom

Using the khepri toolar images, the icon value could be one of:
send, delete, help, cancel, config, apply, back, forward, save, edit, copy, move, new, upload, assign, html, css, menus, publish, unpublish, restore, trash, archive, unarchive, preview, default
wcześniej wzorowałem się na tym: http://docs.joomla.org/How_to_create_a_custom_button

danieladrianka
19-12-2010, 19:59
tak wystarczy samo słowo 'send' ale aby obrazek się wyświetlił dla metody
JToolBarHelper::custom...... należy go dodać w stylach tak jak podałem

seeb
19-12-2010, 20:04
No nie zupełnie bo jak go dodawałem to się kaszaniło dlatego porzuciłem ten sposób. Pomogło samo 'send' bo obrazek już był w systemie u ciebie (jeśli masz późniejsza niż 1.5.15) tez jest wiec po co go dodawać?

Nie chcę prowadzić wojny polsko-polskiej Dziękuję za zainteresowanie.

Mam problem z przetwarzaniem gigantycznego formularza który jest strasznie zagmatwany. Jak nie uda mi się tego rozwiązać podrzucę problem na forum.