PDA

Zobacz pełną wersję : menu rozwijane w meni komponentu oraz komunikaty systemowe



ciubas
19-12-2010, 16:01
witam,

jak zwykle nie potrafię znaleźć tego czego szukam.

1. jak zrobić menu rozwijane w komponencie:
a) tak aby można w panelu administracyjnym rozwijać pozycję swojego komponentu i wybierać co się chce (np. reklama rozwija się na: reklamy, klienci, kategorie)
b) aby kiedy tworzę menu, mógł rozwinąć nazwę komponentu i wybrać gdzie ma kierować link (np. Kontakty -> Kategoria -> Lista - Kontakty w kategorii; Kontakt -> Kontakt - niezależnie od punktu a)

2. jak wyświetlać errory w oknie dialogowym czy informującym joomla, teraz wyświetlam komunikaty w sztucznie stworzonym, ale chcę to inaczej zrealizować - podpiąć pod komunikaty joomli

pozdrawiam!

moje
19-12-2010, 16:25
Te menu chcesz stworzyć na zapleczu czy gdzie?

Polecam czytać docs.joomla.org a do tego korzystać z szukajki np. error messages.

ciubas
19-12-2010, 16:32
hej Moje,

1.
a) na zapleczu, jak klikam: komponenty -> nazwa komponentu (i żeby się rozwijała lista)
b) jak tworzę Pozycja menu: [ Utwórz ] -> tam bym chciał mieć możliwość wybrania tych dodatkowych linków

2. znalazłem:
http://docs.joomla.org/Display_error_messages_and_notices

moje
19-12-2010, 16:38
Poczytaj o tworzeniu komponentów, tam jest wszystko opisane.

Ewentualnie podejrzyj kod innych komponentów, np. pliki xml.

ciubas
19-12-2010, 17:01
Czytałem wrumianka, jeżeli dobrze pamiętam -> bo tylko to w sumie znalazłem... stąd tak ogromne moje braki.

Coś nie widzę nic w tych plikach xml:/

moje
19-12-2010, 17:30
A docs.joomla.org?

EDIT:

Chcesz powiedzieć, że w tych plikach nie ma tagów menu czy submenu?

wojtekkk87
19-12-2010, 18:33
Czytałem wrumianka, jeżeli dobrze pamiętam
to sprawdź jak nie pamiętasz;]

bo tylko to w sumie znalazłem...
pochlebiasz mi ;) ale jest masa innych źródeł... szczególnie na stronie której adres wcześniej był podawany

stąd tak ogromne moje braki
bo się koledze więcej poczytać nie chciało:) no ale fakt... najlepiej wszystko dostać gotowe na tacy:)

Coś nie widzę nic w tych plikach xml:/
bo plików xml się nie ogląda tylko się je czyta!
dodam jeszcze że jak już zrozumiesz co i jak to zmiana samego xmla nic nie daje... trzeba komponent przeinstalować...

wybaczcie koleżanki i koledzy ale nie mogłem się powstrzymać od zgryźliwego skomentowania...

ciubas
19-12-2010, 18:52
wojtekkk87 - no i po co to? Nie wiesz z kim rozmawiasz a traktujesz mnie z góry. Nigdy nie potrafiłem zrozumieć takich osób jak Ty.

Czy uważasz, że Twój kurs wyczepruje wszystkie informacje o które pytam?
http://www.wromanek.info/artykuly/16-kurs-pisania-komponentow-dla-joomla-15-mvc.html
Moim zdaniem nie wyczerpuje.

Niestety wszystkie pozostałem dokumenty googla pokazują prawie zawsze ten kurs, a jako, że dopiero się wdrażałem chciałem to czytać po Polsku, teraz fakt jak mam o tym już blade pojęcie to mogę zacząć czytać więcej. I czytam na tym co podał Moje.

docs.joomla.org - tutaj jest problem którego ja nie potrafię ominąć, mianowicie -> nie wiem czego szukam, nie wiem jak o to zapytać, zazwyczaj pytam tak, że zwraca mi informacje o samych modułach czy innych pierdołach a nie o pisaniu własnego komponentu (zmienne joomli bez odniesienia do tego jak je wykorzystać np.)

Moje: podglądałem te wbudowane w Joomle, stąd był mój błąd - zobaczyłem teraz dotsogallery i jest wszystko czego potrzebowałem dla menu rozwijanego, teraz szukam jakiegoś komponentu z tym drugim menu i do dzieła :)

Jak zawsze Moje jesteś niezastąpiony, bardzo dziękuje!

moje
19-12-2010, 18:55
Jak wejdziesz na stronę główną docs.joomla.org i przyjrzysz się linkom, to znajdziesz raz dwa ; )

ciubas
19-12-2010, 19:05
http://docs.joomla.org/Component_Development - i wychodzi jakim ja ślepy, bardzo dziękuje :)

wojtekkk87
19-12-2010, 20:21
Czy uważasz, że Twój kurs wyczepruje wszystkie informacje o które pytam?
Nie, i nigdy tak nie uważałem. Po co to pytasz... trochę mnie zdenerwowało Twoje przeinaczenie "wrumianek" kiedy ja coś cytuję jednak staram się wrócić do źródeł i sprawdzić dokładnie, żeby nie popełnić błędu i kogoś nie urazić. A co do kursu to jednak wszyscy pozytywnie go oceniali... bo na początek nie ma nic lepszego po naszemu... później niestety znajomość angielskiego (przynajmniej podstaw) to już konieczność.

No ale jak to mówią... nie ważne co, nieważne jak... ważne by o tobie mówili, więc mimo wszystko cieszę się, że jestem kojarzony.

ciubas
19-12-2010, 21:20
Za przeinaczenie przepraszam, powiem szczerze, że dopiero teraz zwróciłem uwagę, że popełniłem błąd!

Podsumowałeś dokładnie czym jest ten kurs, wstępem na którym warto się oprzeć:)